Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy procit annyire lehűtök,...

Ha egy procit annyire lehűtök, hogy 0 fok alatt van (hidrogén), akkor lehet baja? És a vkártyának?

Figyelt kérdés
Illetve ha melegebb a proci, akkor kissebb a teljesítménye.
2014. nov. 12. 10:43
 1/6 Tengor ***** válasza:
Nem lesz baja, a teljesítménye is tovább fokozható.
2014. nov. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden elektronikai eszköznek van egy szűk hőmérsékleti tartománya, melyben megfelelően működik. Ha lefagyasztod, az okozhat problémákat és okoz is. Azonban a hűtést olyankor használják, ha a processzort annyira túlhúzzák, hogy átlépi a kritikus felső hőmérsékleti értéket. Ennek ellensúlyozására van a nitrogén, mely lehűti, de nem fagyasztja meg.

Ezt olvasd el: [link]

2014. nov. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Óóó, és meg véletlenül hidrogént írtam. Szerver prociról lenne szó, egy xenon-ról.
2014. nov. 12. 10:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes csak ilyen szintű hűtést alkalmazni ha extrém módon akarod tuningolni a procit, vga-ra nem is tudom hogy lehet e ezt alkalmazni, szerintem nem
2014. nov. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy szervergép processzorát húzni? Nem látom túl sok értelmét. De kezdőként szerintem első körben 1-200 Mhz húzással próbálkozz, állítsd hozzá a feszültséget, aztán menet közben a hőmérsékleti adatok alapján kiderül, hogy kell e mondjuk vízhűtés, nagyobb hűtőborda, tuning léghűtő venti.

De ha tapasztalat nélkül egyből a közepébe csapsz, sőt, a mélyvízbe ugrasz, akkor annak a procinak harangoztak.

2014. nov. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Akkor érdemes csak ilyen szintű hűtést alkalmazni ha extrém módon akarod tuningolni a procit, vga-ra nem is tudom hogy lehet e ezt alkalmazni, szerintem nem"


Szoktak VGA-ra is.


Viszont a nitrogén hűtés nem állandó használatra van,hanem rekordöntésre.

2014. nov. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!