Szerintetek van még rajtunk kívül élet az univerzumban?
még a mi galaxisunkban is van néhány Földhöz hasonló sárgolyó, a több millió galaxisban pedig rengeteg hasonló értelmes élet van.
Példa, hogy nagyon távoli helyről már jártak itt több ezer évvel ezelőtt, ennek nyoma is van mindenfelé. Aztán tipliztek, mert ennyire kezdetleges élet felfejlesztésére nem vállalkoztak.
Igaz, visszajönnének, mert tudják mit hagytak maguk mögött, de a nagy sebességgel táguló világegyetem nagy kihívás nekik is...valószínű még csak a fénysebesség ötvenszeresével tudnak közlekedni, az pedig kevés..
Szóval néha füstjeleket kell adni, hogy hahó, várunk!
A távoli értelmes lényekhez képest mi még csak bogarak vagyunk.
És azon gondolkoztatok, hogy mi van, ha nincs?
Félreértés ne essék, szerintem ha más nem, baktérium tuti van, de ha kiderülne valamiképp, hogy nincs semmi más?
Azért durva lenne és egy eszmefuttatást az is megér…
Mikroszkopikus méretű, a Földi élethez hasonló szerveződés szinte biztosan van máshol is az univerzumban. Sőt akár még a Naprendszerben is. Hiszen a szén vegyületek képesek természetes úton is hihetetlenül bonyolult rendszereket alkotni, amik ideális környezetben létrejöhetnek úgy, hogy megvalósuljon valamiféle ön-reprodukció általuk. Egy ilyen szerveződést már lehetne definiálni életként. Még akkor is, ha csak egy kupac lila trutyinak nézne ki.
Az intelligens élet már ennél sokkal kevésbé valószínű. Mert a már kialakult életnek nem feltétlenül szükséges intelligensnek lennie. Az állatvilágban is inkább az erő és gyorsaság szelektálódik ki. A fejlettnek mondható intelligencia (ha az összes élőlényt vesszük alapul.) nagyon ritka. Még az sem evidens, hogy az állatokhoz és növényekhez hasonló szerveződések minden esetben kialakulnak, ha az élet megjelenik.
Az amerikai filmekben persze az idegenek mindig Földi állatokra, növényekre hasonlítanak. De a valóságban nem a producerek és művészek döntik el egy élőlény kinézetét. Az evolúció nem törekszik egyfajta formavilágra. Csak az szelektálódik ki, ami képes sikeresen szaporodni. Tehát elképesztően változatos kinézetű, méretű, állagú, stb. élőlény létrejöhet általa.
És még ha ki is alakul egy intelligens életforma, akkor sem magától érthetődő egy civilizáció kialakulása. Gondoljunk csak a delfinekre vagy az emberszabásúakra, amik habár meglehetősen intelligens állatok, mégse lettek képesek olyan szinten megismerni és átalakítani a környezetüket, mint az ember. Hiszen nem rendelkeztek minden olyan tulajdonsággal, ami nekünk már megvolt. Gondolok itt pl. a bonyolult hangképző és finommotoros készségekre, stb. Ezek nélkül az intelligencia megreked egy (még hasznos) szinten.
Természetesen amíg csak magunkról tudunk, nemigazán lehet reális jóslatokat tenni. De a Földi életet alapul véve talán már így is kijelenthető, hogy az élet kezdetleges mikroszkopikus formái gyakoriak lehetnek, de az intelligens élet elképesztően ritka.
Szerintem intelligens élet is alakult ki, legfeljebb baromi távol. Elnézve fajunk kialakulását, kedvező és valószínűtlen véletlenek sora kellett hozzá, de annyira azért talán mégsem valószínűtlen, hogy a megfigyelhető univerzum kb. 2 trillió galaxisában, egyenként mindegyikben átlagosan 100 millió csillag közül egyik körül se álljanak rendelkezésre hasonló feltételek.
Sokkal inkább arra lennék kíváncsi, hogy miután létrejött, mennyi ideig képes fennmaradni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!