Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha ismerjuk ket egyenes...

Ha ismerjuk ket egyenes tangenset, hogylehet megkapni a kettojuk kozt levo szog szinuszat v coszinuszat?

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyeneseknek nincsen tangense csak szögeknek. Ha ismered a szög tangensét, abból megállapítod a szöget magát számológéppel vagy függvénytáblával. Utána meg ennek a szögnek kiszámolod a szinuszát vagy a koszinuszát.
2010. szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha egyértelműen fogalmaznád meg a kérdést!

- Van két egyenes, amelyek egyenként egy harmadikkal valamilyen szöget zárnak be, és ezeknek a szögeknek a tangensét ismered

- Van két egyenes, amelyek által bezárt szög tangensét ismered.

2010. szept. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tangens->meredekség...

Azon kívül, hogy ebből vissza tudod számolni a vízszintessel bezárt szögüket, és ki tudod vonni őket egymásból, és annak ki tudod számolni a szinuszát, nem tudom hogy lehetne megoldani.

2010. szept. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem az iránytangensről kérdezel?
2010. szept. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De, azert irtam, hogy tangenset, mert az egyenes egyenletebe levo tangensre celoztam, amugy egy progihoz kell, abba trigonometriai osszefugges kene, nem ertektablazat
2010. szept. 19. 21:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Az összes tanulmányaim során, 14 éves kortól az orvosi diplomáig egyetlen karót kaptam: trigonometriából. Tudom, hogy ez Téged nem segít, de talán vigasztal: attól még jó ember vagy, hogy ezeket a zöldségeket nem tudod felfogni. Én se tudtam...
2010. szept. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tehát

tgα, tgß (α>ß) !

sin(α-ß), cos(α-ß) ?

*****************

A levezés nélkül csak a lényeg


tg(α-ß) = (tgα - tgß)/(1 + tgα*tgß)

Ebben minden ismert, egy változóba el lehet tenni.


sin²(α-ß) = tg²(α-ß)/(1 + tg²(α-ß))


cos²(α-ß) = 1 - sin²(α-ß)


Az áttekinthetőség végett írtam négyzetes formában az utolsó két képletet.


DeeDee

***********

2010. szept. 27. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
En egy masik modszert talatam(ami mukszik) de a te elkepzelesedis erdekes :D, koszi szepen a valaszokat. Amugy az en megkozelitesem az a vektorok, es a bovitett pitagoras tetel segitsegevel tortent :D
2010. szept. 30. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!