Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » "Koponyák vizuális rekonstrukc...

"Koponyák vizuális rekonstrukciója". Hogyan csinálják?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy talán nem ide illő a kérdés.

Egy időben sokat néztem Helyszínelőket, Dr. Csont-ot meg hasonlókat, és talán hülyeség erre alapozni, de nyilván van némi valóságalapja, a dolgoknak, nem?

szóval erről lenne szó: "koponyák vizuális rekonstrukciója".

Mert ugye a koponya alapján meg tudnak állapítani egyet-mást, de honnan tudják az arcvonásait, a szeme, orra, álla formáját, a szájak vastagságát, a haj hosszát stb.?

Mert ott mindig úgy állítják be, hogy itt egy koponya, egy művész, aki megrajzolja, és akkor ez itt ő. De hát nem tudhatják olyan pontosan, nem?

Szerintetek mi a helyzet? Tényleg ennyire eltúloznák az ilyesmit?

Hülye válaszoktól kíméljetek!

Köszi!


2010. szept. 15. 20:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Létezik koponya alpján történő arcrekonstrukció. Azt nem tudom, hogy olyan van-e, hogy a koponyát nézi és az arcot rajzolja, de a koponyából lehet "arcszobrot" csinálni.

Ha nem akarják elveszíteni a koponyát, akkor csinálnak egy műanyag másolatot róla. Aztán meghatározott helyekre tűket szúrnak. Ezek a tűk segítenek kialakítani a lágyrészek vastagságát a koponyán. Vannak bizonyos vonások a koponyán, amik eléggé árulkodóak, egyedi jellegűek, ettől lesznek az egyedi arcvonások. Amit viszont nem tudnak a rekonstruálni, ahhoz előveszik az antropológusok mérési skáláit, ahol le vannak írva az egyes rasszok, korosztályok, stb átlagos lágyrészvastagságai. Pl hogy a járomcsonton mekkora a bőr... Nyílván a szemszínt, hajszínt, pontos bőrtónust nem tudják, de elég sok jellegzetes pont van egy koponyán, ami támaszpontot nyújt. Ja, amúgy először az izmokat teszik fel a koponyára, aztán a többit, általában gyurmából. A szemek üvegszemek.

2010. szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!