Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A 15.század végére miért nem...

A 15.század végére miért nem a mai Szibéria/Bering szoros közelében,területén élő emberek,népek telepítették be/fedezték fel Észak Amerikát?

Figyelt kérdés
Holott állítólag sokkal de sokkal régebben, már átjártak ott azon a szoroson.

2022. márc. 30. 07:16
1 2 3
 1/26 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ők tették, csak már 15 ezer évvel korábban.
2022. márc. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Tudom, de akkor miért nem idult meg a fejlődés a felfedezett amerikai kontinensen?

És miért nem volt hiteles a világ számára? Miért nem tudták?

2022. márc. 30. 07:58
 3/26 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az Alaszkában élő indiánok, eszkimók pont olyan fejlettek voltak, mint a szibériai őslakók.
2022. márc. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

De európa/a világ számára miért volt ismeretlen földrész Amerika? Ha már éltek fejlett emberek Amerikában akkor miért nem vették fel a kapcsolatot az európai-ázsiai országokkal?

A másik dolog: Már a XV. sz végéről beszélünk,mindenhol éltek emberek, és a mai Oroszország Szibéria terület is végig szárazföldi kontinentális együtt van Európával. Miért nem ment el addig az infó, hogy a Bering szoroson túl van egy új hatalmas földrész?

2022. márc. 30. 08:33
 5/26 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Európában meg Dél-Ázsiában Szibériáról sem tudtak, nemhogy Amerikáról. Azt csak a 16-17. században kezdték felfedezni az oroszok, gyakorlatilag akkoriban Amerikáról is többet tudott a "civilizált világ".
2022. márc. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
A terület népsűrűsége a béka feneke alatt volt. Még a Szahara közepe is sűrűbben lakott volt, mint Kamcsatka környéke.
2022. márc. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Trollkodsz, vagy ennyire nem vagy képben?

Amikor évezredekkel korábban Ázsiából Amerikába vándoroltak népcsoportok, azt a szárazföldön tették meg, olyan alacsony volt a tenger, és az akkori népsűrűség miatt a többi csoport semmit sem tudott meg az elvándoroltakról.

A tengerszint megemelkedése után el is lett felejtve, hogy ott valaha szárazföld volt, a Szibériában élők, és a Túlsó oldalon, az Amerikai kontinensen élők sem voltak felkészülve a 15. századra az északi tengeren a parttól távolabb hajózásra.

Amerikáról tudomása sem volt Európának, pedig a vikingek is jártak ott, de valószínűleg nem tudták, hogy egy új kontinensre találtak.

Kolumbusz is Indiába készült, nem egy új kontinens felfedezésére, a 15. századra ért el a fejlődés arra a szintre, hogy egyáltalán neki merjenek vágni hajóval a nyílt óceánnak a fejlett hajózó népek.

Addig a felfedezések a kontinensek partvonalai (Afrika) mentén történtek, aha valaki a nyílt óceánon indult el, nem tért onnan vissza, nem is mertek oda elindulni, Kolumbusznak is nehézségei voltak, éppen, hogy elérték a szárazföldet, még mielőtt végleg kifogytak volna a készleteik.

Indiáról volt egy hibás térképe, oda tartott, és haláláig abban a tudatban élt, hogy Indiába jutott el az óceánon keresztül.

Még közel 100 évnek el kellett telni ahhoz, hogy már célzottan a helyett felfedezés szándékával induljanak hajók új földeket felfedezni, addigra már a karakkok, karavellák helyett sokkal modernebb vitorlásokat sikerült kifejleszteni

2022. márc. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nem,nem trollkodok..de az egész mai Eurázsia egybefüggő szárazföld egészen fel a Bering szorosig tart. Ez így volt 1450-ben is..

Na szóval,ahogy egy XV.századi térképet nèzek azt látom (ès nem èrtem),hogy szép számmal azért már èlt az eurázsiai világ, de az Arany Hordától èszakra,èszak keletre a Szibériai térség miért volt elfelejtve? Nem volt sem tenger se semmilyen akadálya annak,hogy benèpesedejen.. ennek ellenére elèg ismeretlen terület volt.Mièrt? Nem látom benne a rációt,hogy egy egybefüggő szárazföldön belül nincs felfedezés,letelepedés..

2022. márc. 30. 10:24
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták, Szibéria egy ritkán lakott földrész volt, ráadásul az ottani népek többsége félnomád életmódban élt, akik nem is akartak felfedező útra indulni, és arra nem is volt megfelelő eszközük, hogy a partoktól távolra elhajózzanak az északi zord vizeken.

Amerika létezéséről fogalmuk sem volt, a kihajózás kb annyit jelentett számokra, hogy meghalnak, ha eltávolodnak a partoktól.

Semmi nem inspirálta őket a felfedezésre, a tundra, tajga nem egy túlnépesedett terület volt, és a félnomád csoportok talán meg is elégedtek azzal, amit a föld adott nekik, minél északabbra vonultak, annál zordabb volt az életük.

2022. márc. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért amiért most se jár arra nagyon senki. Nézz rá a térképre. Van egy kb. átjárhatatlan terület, minimális nép sürüséggel. Még ma is elég nehéz rajta átjutni ahol nincsenek utak vagy vasutak. Vagy el van az egész fagyva, vagy mocsarak vannak, vagy télen hideg, nyáron meleg (rengeteg szúnyoggal). Aztán ha át is jut az ember a tengeren (már ha egyáltalán) azért az sem egy könnyen járható tenger szoros. Utána meg ott van Alaszka és megint egy elég magas hegység. Nem olyan könnyű ott átjutni. A túl oldal sem sokkal sűrűbben lakott mint az itteni. Nagyon komoly felszerelést kellett volna vinni. A tenger felöl sokkal barátságosabb az egész út, és könnyebben járható. Hajózni egyszerűbb volt mint szekerekkel küzdeni (a hajót fújta a szél, a lovak meg ott szétfagytak, vagy felforrtak stb.).
2022. márc. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!