Tudományos szemmel a Nap a leginkább okolható az emberiség, az élet, s még a bolygónk létrejöttéért is?
Mert ha igen, akkor jó okkal "isteníthetnénk" a Napot, tudományosan, tudományos szemmel, szemlélettel?!.
A csillagok világítják meg az univerzumot.
Az élet puszta kémia, amelyhez összetett kémiai elemekre van szükség.
Akkor a csillagunk eléggé elgondolkodtató jelenség, érdemes lenne jobban elgondolkodni rajta...!🌞
Teljesen jó felvetés :) (Egyébként ez nagyjából így is van, a csillagok "munkája" nélkül mi nem léteznénk.)
Csakhogy, ha a Nap az Isten, akkor minden más nap is egy-egy isten, ez gondolom logikus. Na de akkor ki a Főisten?
Mondjuk, lehetne maga az univerzum. Esetleg az ősrobbanás? Mondjuk, valamelyik. (Nagyvonalúan ugorjuk át a galaxisokat, clustereket, stb.)
Oké, tehát akkor megvan a Főisten. Na de azt nem tudjuk, hogy léteznek, léteztek-e más univerzumok, vagy fognak-e létezni, természetesen mindegyik a maga "kis" saját ősrobbanásával, szóval akkor lehet, hogy van egy csomó más univerzumnak egy csomó más főistene is. Na de akkor ki lehet a Legfőbb Isten?
És akkor megint ott vagyunk, hogy... Érted, na.
Nem nagyon értem, ez miért tudományos kérdés, de ha már idekerült: A csillagok a természet törvényeinek engedelmeskedő objektumok, az univerzum jellegéből kötelezően következnek, nem tehetnek sem a létezésükért, sem ellene. Fontos, de bőven nem egyetlen láncszemei az élet létrejöttének.
Mi a kérdés?
Nagyon primitív ez a hozzáállás, a csillagászat ennél jóval szélesebb körű, bár természetesen létezik a csillagászaton belül asztrofizika és a sztellárasztronómia, amely a csillagok viselkedését hivatott tanulmányozni, ezen belül számunkra különös jelentőséggel bír a Napkutatás, de ezen kívül is számos ága van az asztronómiának, például a kozmológia, vagy éppen a bolygókutatás, a planetológia, amelybe ugyan közvetlenül nem tartozik a geofizika, vagy a geológia, amely pont a Föld vonatkozásában számunkra speciálisan fontos.
Javaslom, legalább a csillagászat címszóra vess egy pillantást, hogy egyáltalán valami sejtésed legyen mivel foglalkoznak a vele kapcsolatos tudományágak.
Az élet keletkezése megint teljesen más tudományág témakörébe tartozik, most attól függetlenül, hogy végül is minden mindennel összefügg és vannak, vagy lehetnek kapcsolódások a témakörökben, de ez a színvonal, ami a kérdésedben megjelenik, már nagyon régen túlhaladott, ennél talán már az ókorban többre jutottak,javaslom a wikis linkben, amit adtam, olvasd el a csillagászat ókori vonatkozásáról lejegyzett néhány szót.
Valaminek az istenítése nem tudományos kategória.
Mi pedig valóban a Napnak, és más csillagoknak köszönhetjük az életünket - de ez nem jelenti azt, hogy nekik például követelményeik is lennének velünk szemben, vagy valamire kérni lehetne őket.
Tehát nem istenek.
1#
''Na de akkor ki a Főisten?''
és valóban az egyiptomiaknál Ámon-Ré a Nap Isten ,
és a görögöktől megtudhatjuk (akiknek nagyjai Egyiptomban tanulnak)
az Istenek Istenének nevét ,
Zeusz, és neki is van apja ,
ő pedig Kronosz ,
vagyis az Idő, a Főisten,
vele kezdődik minden ,
amíg nincs idő addig nincs semmi.(gravitáció sem).
és ha van időd , van mindened, mert minden csak idő kérdése,
de ha nincs időd semmire , akkor semmid sincs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!