Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az adat? Hallottam és...

Mi az adat? Hallottam és olvastam, a tudat mentésről, meg ugye hogy egy egész univerzumot le lehet menteni, hogyan? Mi az adat? Egy követ is akkor le lehetne menteni vagy bármit?

Figyelt kérdés
Lehet hogy idióta kérdés de felmerült bennem.

2022. jan. 31. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

A Mátrix-ban igen. :-) Az én pendrive-omon két univerzum van lementve! :-) Átküldöm csatolva, ha adsz mailt-!

A transzhumanisták gondolkodnak a tudat lementésén, épp elég cifra - amennyire én tudom egyelőre - megoldhatatlan feladat.

2022. jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Amit én olvastam egy emberi tudat lementéséhez egy egész bolygónyi winchester kellene, ugye minden egyes fehérjét meg az emlékeket kódoló fehérjéket is, ponton pénz, meló stb.. Holnap átküldöm én is az enyémet de az antianyag univerzum vigyázz vele!
2022. jan. 31. 14:06
 3/11 A kérdező kommentje:
De az adat maga mi hogy így le lehet menteni mindent? Mi az?
2022. jan. 31. 14:07
 4/11 SIDLER22 ***** válasza:
100%

A digitális adat az egyesekből és nullásokból áll. Az adat mindig egy általunk értelmezhető struktúrális információ.

Egy ember agyának a lementéséhez egyébként nem kellene sok HDD. Agyunk egész felépítése számítástechnikai mértékegységekre átkonvertálva olyan 2.5 petabájtot foglalna (egyébként ezt az adatot fél perc alatt gugliztam ki). Ez durván 150 darab 18 terrás vinyón elférne. Ez kb egy szekrény adattároló szerver.

2022. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezt én is olvastam.

De a Kurzesagt videóban részletesebben, már nem ennyire egyszerű, és sokkal több adatról beszél, és csak egy homokszemcsényi agyról beszélt.


Itt a videó.


https://www.youtube.com/watch?v=4b33NTAuF5E

2022. jan. 31. 14:46
 6/11 SIDLER22 ***** válasza:
100%
Ezt egyébként nem tudjuk megmondani, hogy élnél-e. Nem tudjuk megmondani, hogy az a személy ugyanaz lenne-e mint te. Lehet, hogy mi téged látnánk, de te meg már rég halott lennél. Konkrétan a biológiai agyat kéne megmenteni. Akkor biztos, hogy TE maradnál meg.
2022. jan. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézzétek meg a Transcendence című filmet, pont ezt a témát boncolgatja az is.
2022. jan. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, meg a Valós halál is, de az sorozat volt. 2 évados asszem.
2022. jan. 31. 16:41
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az adat az információ hordozója, megjelenítője. Ha azt mondod, gyorsan futottál, nem tudom, mennyire, megkérdem, te azt válaszolod, 20 km/h. Ebből a sebességadatból már tudom. Kérdem, hol futottál, válasz: a budai hegyekben. Ez kevés, erre te közlöd, a Normafától a János hegyig. Ebből megtudom, hogy kb. 2 km-t futottál nagyjából sík terepen. A közlésed tehát minimum két adatt tartalmazott. ha jól ismerem a terepet, sokkal többet. Aki nem ismeri, annak semmit se jelent.

Mint láthatod, futásodról már egy adatól is sokat tudok. de még akár ezer más adatot megadhatsz, a végén már annyit tudok, mintha veled futottam volna. De azt például még mindig nem tudom, közben hogy érezted megad, mire gondoltál.

Az adat tehát egy dolog, esemény, folyamat olyan tulajdonságainak összessége, amelyekből ha elég sok lényegeset megadsz, pontosan tudni fogom, pedig sose láttam. Hogy mannyi adata van valaminek? Az mind attól függ, milyen pontosan akarod leírni. Ahhoz, hogy ezt megtehesd, mindent tudnod kell erről a dologról. De mint láthattad, az adat információja attól is függ, akivel közlöd, mit tud. Én ismerem a Normafát, tehát ebből az egyetlen adatból sok mindent tudok, aki nem ismeri, annak ezt mind el kell mondanod.


Hogy egy agyról szóló információ hol fér el? Aki erre konkrét dolgot mond, az garantáltan nem tudja, mit beszél. Ugyanis az agyról annyi mindent nem tudunk, hogy fogalmunk sincs, mennyi információ kell a laírásához.

2022. jan. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászóló, nagyon jó, jobban megértettem mi is az adat. Tehát lényegében az ami számomra információ.
2022. febr. 1. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!