A tudomány ördögtől való?
Ugye azért kérdezem mert amióta van tudomány és technikai vívmányok azóta pusztul a föld! Főleg az elmúlt 100-150 évre gondolok! Tehát pl. feltalálták az áramfejlesztést. Létrehoztak reaktorokat. Majd jött Csernobil és nézzétek meg mi lett belőle!!
Aztán ott vannak az autók. Amikor 1885-ben felfedezték a belső égésű motorokat akkor kiengedték a szellemet a palackból! Hiszen annyi autó lett, hogy végül klímaváltozást okozott és annyi esze nem volt Benznek, Fordnak vagy Oldsnak, hogy olyan motort találjon fel ami környezetbarát pl. villany vagy hidrogén!
Ilyenek még a vegyszerek amiket a mezőgazdaságban használnak pl. gyomírtók stb. emiatt alakul ki rák mert egyre több a mesterséges anyag pl. élelmiszerekben is az élelmiszeripari adalékanyagok. Ilyen még az elektronikai hulladékok. Az, hogy mindent 5 évre terveznek és tele vagyunk a leadott elektronikai készülékekkel mert elavulnak vagy elromlanak és már nem tudnánk hova rakni ha nem Afrikába vinnénk és őket szennyeznénk velük őket! Mért nem tudnak hosszú távra tervezni műszaki cikket mondjuk 50-100 év?
Műanyaggyártás. Lassan az óceánokat ellepi a műanyag! A műanyag 500 vagy hány év mire lebomlik. Akkor miért találták fel?? Erre nem gondoltak, hogy mi lesz később??
Mindez nem jött volna létre ha nincs a tudós! Tehát a tudomány öl, pusztít?
Tehát látszik, hogy sok az őrült tudós! Akik olyan dolgokat találnak fel amivel pusztítják a bolygót, az emberekkel, állatokkal, természettel! Sajnos. Akkor nem lenne őrült ha környezetbarát dolgokat fedezne fel!
Természetesen nem minden tudományos dologra értem, tehát mint internet, orvostudomány vagy építészet stb. Hanem csak azokra amik ártanak.
Több ezer éve van tudomány és technikai vívmányok.
A Föld meg amúgy köszöni szépen, jól elvan. Elsősorban saját magunk alatt vágjuk a fát, hogy úgy mondjam. De annak meg pont semmi köze a tudományhoz, ezt anélkül is megtesszük.
Harmadrészt hogy ki mit mire használ, annak pláne semmi köze a tudományhoz. Késsel például le is súrhatsz valakit, nem csak kenyeret vágni lehet vele. Akkor most a kés az ördögtől való szerinted?
Nem a technikai és tudományos ismereteinkkel gyarapodásával van a baj, hanem hogy a lehetőségeink hatalmas bővülése nem járt hasonló mértékű erkölcsi-társadalmi fejlődésével (és sajnos úgy néz ki, mélyen huzalozott majomtermészetünk miatt nem is igazán fog).
Viszont ez nem a tudós hibája. Egyszerűen túl fejlettek a fajunk szellemi képességei. Amit fel lehet fedezni (atombombától a gyógyszerekig), azt előbb-utóbb valakik fel fogják fedezni. Ezt a folyamatot még az emberi jogok sárba tiprásával is csak ideig-óráig lehet visszavetni.
Majd jött Csernobil és nézzétek meg mi lett belőle!!
Legalább a filmsorozat után tudhatná már mindenki, hogy Csernobil sorozatos emberi mulasztások eredménye volt. De azért gonosz atom!
Hiszen annyi autó lett, hogy végül klímaváltozást okozott és annyi esze nem volt Benznek, Fordnak vagy Oldsnak, hogy olyan motort találjon fel ami környezetbarát pl. villany vagy hidrogén!
A gépjárművek megjelenése előtt már azt modellezték, mikorra fogja szó szerint elborítani a lótrágya az amerikai nagyvárosokat. Az 1800-as évek vége felé New Yorkban 150 000 ló dolgozott, ezek mindennap kinyomtak pár kiló trágyát meg húgyot. Ebben a helyzetben a gépjárművek hatása megváltás volt.
A korai gépjárművek nagy arányban voltak elektromosak és egy darabig nagyon is komoly potenciál volt bennük. Mára teljesen elfeledett, milyen gazdagon tenyésztek a korai elektromos autók, helyi szállításokra rengeteget használtak. Csak a robbanómotorok elhagyták őket teljesítményben, és az olajlobbi is bevetette magát.
Az 1910-es években már létezett olyan elektromos autó, amivel egy teszt során 340 km-t tettek meg.
Igen, durván "miafasz??" hogy ilyen már volt 100 éve.
A General Motors EV1-et az olajlobbi végezte ki, annyira veszélyesnek tartották, hogy még Szaúd-Arábia is beszállt a lobbizásba.
Azért írtam le ezeket, hogy lásd, nem a tudomány a gonosz, hanem a korrupt döntéshozók és a mindenen átgázoló nagytőke.
E kettő összefonódására egy példa, itt sem a gonosz tudomány fullasztotta szmogba a nagyvárost, hanem a profitéhség:
Tulságosan rövid ideje vagyunk a világon, hogy észrevegyük a fejlõdést. A tudomány fejlõdésével a föld egyre jobb hely lett, annak ellenére, hogy vannak bizonyos hátulütõk is, mint pl a klímaváltozás, lehetõség a nukleáris háborúra.
Ha nagyobb idõtávokat nézel, jelentõsen visszaesett a gyermekhalálozás, csökkent a járványok száma, s ami maradt is, kezelni tudjuk. Csökkent az erõszak. Az ipari forradalom elõtt az emberek 90%a éhezett, ma már 10% körül van, a mélyszegénység pedig folyamatosan visszaszorulóban van.
Az általános várható élettartam több mint duplájára nõtt. Ez annak is köszönhetõ, hogy a háború a világ jelentõs részén megszünt. 100 éve a béke a háború ideiglenes hiányát jelentette. Ma már alapvetõnek tartjuk.
Nem lehet tagadni, hogy rengeteg probléma van jelenleg is a világban, de tudni kell, hogy nem lehet mindent nagyon gyorsan megoldani. De nem szabad elfelejteni, hogy mekkora utat tett meg a társadalom az elmúlt századokban, fõleg a tudománynak köszönhetõen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!