Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem nevetséges hogy mivel...

Nem nevetséges hogy mivel magyarázkodik a "tudomány"?

Figyelt kérdés

[link]


Érdekes ez a kép, ki akartam deríteni hogy mi csinálja ezt.


Tudomány:



"0–40 km-es magasságban és felette a földi légkör össztömegének kb. 1%-a található, a nyomás a tengerszinten mértnek 1/100 000–ed része. Nagyobb villámkisülések után a zivatarfelhő fölött rövid ideig elektromos tér alakulhat ki, amelynek az erőssége kisebb légsűrűség mellett lokálisan meghaladhatja a légköri kisülés létrejöttéhez szükséges kritikus értéket. Ekkor jöhet létre vörös lidérc."



Ez nem magyarázat, csak 1-2 számadat.


A növények azért nőnek a földből, mert a levegőben az oxigén molekulák a gravitáció hatására nyomást hoztak létre, azért. Értelmetlen maszlag hülyeség.


2021. dec. 17. 12:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező szövegértés....

"Érdekes ez a kép, ki akartam deríteni hogy mi csinálja ezt."


"....Nagyobb villámkisülések után a zivatarfelhő fölött rövid ideig elektromos tér alakulhat ki, amelynek az erőssége kisebb légsűrűség mellett lokálisan meghaladhatja a légköri kisülés létrejöttéhez szükséges kritikus értéket. Ekkor jöhet létre vörös lidérc."

És csak a kérdésedben a "Tudomány:" alatti első mondatot vettem ki...

De így folytatja:

"Hasonló színű ködfénykisülés laboratóriumi körülmények között is előállítható egy légritkított, alacsony nyomású üvegcsőben, melyre több ezer voltos feszültséget kapcsolunk."


Elismétlem, szövegértés.


Közös forrás:

[link]

2021. dec. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Miképp magyarázod, te?
2021. dec. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez biztosan troll. Ennyire hülye senki nem lehet, hogy 2 mondatnál többet nem tud elolvasni (ahol kezdődik a magyarázat), majd panaszkodik a magyarázat hiányáról. Ha pedig nem képes azt értelmezni, az még nem jelenti, hogy a magyarázat lenne rossz ("magában a szálkát"), hanem ideje lenne képeznie magát.
2021. dec. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem elsőre engem is megzavart,😅

Csak nekiálltam szűrni az adott.

2021. dec. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Wadmalac ***** válasza:
82%

Látom, nem fogod fel, ezért hülyeségnek minősíted.


Leegyszerűsítem.


Ez neoncső:

[link]


Ritkított gáztérben folyó elektromos áram által létrehozott fény.


A vörös lidérc ugyanez. Felső, ritka légkörben a viharok, villámok elektromos árama által létrehozott fény.


Értem?

2021. dec. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 sadam87 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Hadd segítsek! Magyar wikipedia ≠ tudomány! Talán ha tudományos oldalakon próbálnál tájékozódni, ott kapnál jobb magyarázatokat is. Például ajánlom figyelmedbe:

[link]

[link]

Vagy (bár ez nem annyira tudományos oldal, de még minig nagyságrendekkel közelebb áll hozzá a magyar wikipediánál):

[link]

2021. dec. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

A "magyarázkodás" és a szövegértés két fogalom. Te nemcsak nem értetted meg a szöveget, de rögtön minősítetted is. Ez a mások által is említett probléma súlyosabb változata.

Egy bizonyos ismeret után el lehet jutni a tudomány tiszteletéhez, alatta semmiképpen.

2021. dec. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!