Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell lábjegyzetelni?

Hogyan kell lábjegyzetelni?

Figyelt kérdés
Láttam valami olyasmit, hogy vezetéknév, évszám meg oldalszám, de nem tudom, hogy pontosan ez-e a sorrend, illetve hol van köztük pont, illetve vessző.

2021. dec. 10. 23:45
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

Lábjegyzetelni? Megszámozod jobb felső sarokban kis számmal a szövegben azokat a kifejezéseket1, amelyekről valami plusz információt2 akarsz adni, majd a lap aljára a számozás után írhatod, hogy mi az a plusz infó.


1 Szavak, szókapcsolatok, mondatrészek, bármi

2 bármilyen magyarázó szöveg, esetleg fordítás az adott kifejezésre, példák, egyéb infók


(Sorry, nem tudom, hogyan lehet itt a GYK-n felső indexbe tenni a számokat).

2021. dec. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokféleképpen csinálhatod, a hivatkozott dokumentum szerzőjének nevét (általában vezetéknevét), a megjelenés dátumát kell jelölni pl: Farkas, 1998. Pontos hivatkozásnál az oldalszámot is odaírod utána pl: Farkas 1998, 34 p. de ebben az esetben a szövegben is idézőjellel jelölöd a pontosan idézett szakaszt. Indexelt sorszámmal vezeted a hivatkozásokat és a forrásmegjelöléseket. Ugyanígy, de csillag jelöléssel tudod az általad hozzáfűzött megjegyzéseket is hivatkozni pl *Megjegyzés: (saját szöveg) Ha adatot használsz, amit értelem szeűen nem oldalakon keresztül és a forrás több helyéről szeded, hanem konkrét helyről, akkor ott a felmérést végző hiteles szervezet, az adatközlés éve és az oldalszám szerepeljen akkor lehet, hogy pl KSH 2000. 28. Ha online forrásból dolgozol (itt most nem az online elérhető kiadott könyvekre gondolok, hanem weboldalra), akkor az oldalt (sok esetben a pontos linket is), az oldal cikkének címét és az utolsó ellenőrzés dátumát kell feltüntetni pl: Farkas Máté: Agrometeorológia [online]: A Természettudományi tanszék Jegyzettára (2021.12.12.) Én mondjuk beadandóknál a linket is oda szoktam tenni, ha cikket hivatkozok, akkor a cikk címét. Ha a szerzőt nem lehet megállapítani, akkor simán csak a cikk címével kezded.

Általánosan ezek az elég tág szabályok vannak, de formailag nagyon eltérhet egyetemenként, oktatónként, hogy ki mit követel meg. Van ahol a kiadás helyét is kérik feltüntetni pl Budapest, vagy Bp., van ahol keresztnevet, esetleg a mű címét is kérik, tényleg nagyon eltérő, de a fentiekkel nem lőhetsz mellé. Lényeg mindig az, hogy a fellelhető szerzőt, a kiadát időpontját a mű címét esetleg az oldalszámot jelöld, így egyértelműen beazonosítható a hivatkozás helye. Sima beadandóknál általában nem nézi senki, szakdogánál pedig a konzulens úgyis jelezni fogja, hogy hogyan alakítsd.

2021. dec. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!