Nem ironikus egy kicsit, hogy pont az egyik leggyengébb testfelépítéssel, érzékszervekkel rendelkező faj, az ember hajtotta uralma alá a bolygót, míg a hihetetlenül éles érzékszervekkel, iszonyat erővel rendelkező állatok meg a kihalás szélén vannak?
Nekem ez egy érdekes téma, egy külföldi oldalon többet is olvastam erről. Ott is általában ezen buknak ki, hogy ha ledobunk egy embert meztelenül egy őserdőbe, akkor gyakorlatilag nincs esélye túlélni és ezt valamiféle gyengeségnek fogják fel.
Nem. Tehát azért, mert az ember nem olyan, mint a gorilla, ami növényeken, fűféléken él és mégis úgy néz ki, mint a megrakott déli busz, ez genetika. És mégis mi vagyunk a dominánsak, nem pedig a gorilla és mi döntünk más állatfajok létezéséről (tudom, ezt elég vastag így leírni, de ez az igazság). A többi élőlénynek jelenleg már az a szelekciós nyomás, hogy az ember hajlandó-e őket megtűrni a saját területén.
De a kérdésedre válaszolva az ember egy ilyen élőlény. Nincs benne semmi félelmetes, teljesen csupaszon és gyámoltalanul születik, kb. 10-12 éves koráig gondozni kell, ellenben egyes fajok szülés/kikelés után már életképesek és a saját lábukon mozognak. De az embernek az erőssége pont ez, hogy:
- 1. Nem egyedül van, hanem a fajtársaival együtt tud működni a túlélésért.
- 2. Eszközöket használ, képes a finom, precíziós fogásra (hüvelykujj a tenyér felé befordítható)
- 3. Képes az elvont gondolkodásra (pl. ha adok neked egy darab papírt és azt mondom, hogy az 1000 forintot ér és azért a darab papírért te kapsz 3 kiló banánt, az azért van, mert Te is és Én is ezt közösen elhisszük. De attól az még csak egy darab papír, aminek semmi valódi értéke nincs).
11-es
Ezt még csak kiegészítésnek leírom, hogy a hőleadás is azért valósítható meg nálunk jobban, mert kb. a testünk teljes területén tudunk izzadni, míg más fajok nem igazán (pl. a kutya is csak lihegni tud).
"teljesen csupaszon és gyámoltalanul születik, kb. 10-12 éves koráig gondozni kell, ellenben egyes fajok szülés/kikelés után már életképesek és a saját lábukon mozognak."
Csak a hozzászólás tartamát megerősítendő, hozzátenném, hogy a gyámoltalanul születő, utána még sok gondozást és tanulást igénylő utód éppen a csúcsragadozók jellemzője, nem a táplálkozási piramis alján lévőké.
Annak kell születés után gyorsan talpon lenni, akinek folyamatosan menekülnie kell, hogy ne legyen senkinek az uzsonnája.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!