Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem ironikus egy kicsit, hogy...

Nem ironikus egy kicsit, hogy pont az egyik leggyengébb testfelépítéssel, érzékszervekkel rendelkező faj, az ember hajtotta uralma alá a bolygót, míg a hihetetlenül éles érzékszervekkel, iszonyat erővel rendelkező állatok meg a kihalás szélén vannak?

Figyelt kérdés

2021. szept. 25. 19:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
#10 A kitartó futás, vagy inkább bármilyen kitartó munkavégzés valóban egy emberi tulajdonság, de nincs ebben semmi misztikum. Egyszerűen csupasz majmok vagyunk, ezért a hőháztartásunkat hihetetlen jól tudjuk szabályozni a többi bundás, szőrős jószághoz képest. Például a vadászkutyának is azért van esélye elkapni a nyulat, mert valamivel hatékonyabban tudja hűteni az agyát (a hosszú orr nemcsak a szaglásért felel), így a nyuszi hamarabb kap hőgutát mint a vadászkutya. Egyébként egyszer régen volt egy verseny, ahol az akkori idők egyik legjobb hosszútávfutója kihívta a legjobb versenylovat (+zsoké) egy hetes versenyre. Az első nap a lovas messze elhúzott. A hét közepén az ember beérte őket, majd a zsoké másnap fel is adta a versenyt, mert nem akarta tovább kínozni a lovat.
2021. szept. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai erővel és ügyességgel ez nem lehetséges. Az ember kizárólag azért hatékonyabb, mert gondolkodni képes. És ez lehetővé teszi többe között a környezeti hatásokhoz nemcsak az alkalmazkodást, hanem azok megváltoztatását is. Ez pedig döntő tényező.
2021. szept. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%
#12 kimutatható hogy a húsfogyasztás megkezdésekor kezdett el nagy ütemben nőni az agy térfogata. vadászni meg azért tudtunk sikeresen mert hosszú távon lefutottunk minden más állatot. ők hamar kimerültek, mi meg nem. persze ehhez is kellett szervezés, ami agymunka, de csak aggyal nem jutottunk volna messzire. kellett a testi erő és kitartás is
2021. szept. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne felejtsük el az eszkőz használatott vagy máskép a kezeket. Nagyon kevés állat rendelkezik olyan testrésszel amivel ilyen pontosan képes menipulálni a környezetétt.
2021. szept. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Wadmalac ***** válasza:
76%
Az általad felvetett, szerinted gyenge képességek az evolúció folyamán az "elegendően jó" kategóriában vannak, a többi fontos képességünk mellett.
2021. szept. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez egy érdekes téma, egy külföldi oldalon többet is olvastam erről. Ott is általában ezen buknak ki, hogy ha ledobunk egy embert meztelenül egy őserdőbe, akkor gyakorlatilag nincs esélye túlélni és ezt valamiféle gyengeségnek fogják fel.


Nem. Tehát azért, mert az ember nem olyan, mint a gorilla, ami növényeken, fűféléken él és mégis úgy néz ki, mint a megrakott déli busz, ez genetika. És mégis mi vagyunk a dominánsak, nem pedig a gorilla és mi döntünk más állatfajok létezéséről (tudom, ezt elég vastag így leírni, de ez az igazság). A többi élőlénynek jelenleg már az a szelekciós nyomás, hogy az ember hajlandó-e őket megtűrni a saját területén.


De a kérdésedre válaszolva az ember egy ilyen élőlény. Nincs benne semmi félelmetes, teljesen csupaszon és gyámoltalanul születik, kb. 10-12 éves koráig gondozni kell, ellenben egyes fajok szülés/kikelés után már életképesek és a saját lábukon mozognak. De az embernek az erőssége pont ez, hogy:


- 1. Nem egyedül van, hanem a fajtársaival együtt tud működni a túlélésért.

- 2. Eszközöket használ, képes a finom, precíziós fogásra (hüvelykujj a tenyér felé befordítható)

- 3. Képes az elvont gondolkodásra (pl. ha adok neked egy darab papírt és azt mondom, hogy az 1000 forintot ér és azért a darab papírért te kapsz 3 kiló banánt, az azért van, mert Te is és Én is ezt közösen elhisszük. De attól az még csak egy darab papír, aminek semmi valódi értéke nincs).

2021. nov. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

11-es


Ezt még csak kiegészítésnek leírom, hogy a hőleadás is azért valósítható meg nálunk jobban, mert kb. a testünk teljes területén tudunk izzadni, míg más fajok nem igazán (pl. a kutya is csak lihegni tud).

2021. nov. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Wadmalac ***** válasza:
94%

"teljesen csupaszon és gyámoltalanul születik, kb. 10-12 éves koráig gondozni kell, ellenben egyes fajok szülés/kikelés után már életképesek és a saját lábukon mozognak."

Csak a hozzászólás tartamát megerősítendő, hozzátenném, hogy a gyámoltalanul születő, utána még sok gondozást és tanulást igénylő utód éppen a csúcsragadozók jellemzője, nem a táplálkozási piramis alján lévőké.

Annak kell születés után gyorsan talpon lenni, akinek folyamatosan menekülnie kell, hogy ne legyen senkinek az uzsonnája.

2021. nov. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!