Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miert akarnak az emberek...

Miert akarnak az emberek egyetemre menni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Hogy tanuljanak, meglegyen a végzettségük abból a szakból és el is helyezkedjenek benne. Általában ezért.
2010. aug. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Mert nem akarnak dolgozni, csak szellemi munkát végezni.
2010. aug. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Csak olyanok miért mennek akik nem tudnak tanulni és teljesíteni.Több mint 30%-a a végzett diplomásoknak nem tud szinte semmit a szakmájából.
2010. aug. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Hogy jó állása legyen, és azzal foglalkozhasson amit tényleg szeret.
2010. aug. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
88%

Vannak olyan munkák, amihez követelmény a diploma (orvos, pedagógus), van, akitől a munkahely követeli meg, küldi el, de amúgy nem a diplomától függ a tudása, csak valami miatt mégis kérik (pl. besorolás, státusz miatt), vannak, akiknek a szervezetük alkalmatlan a fizikai munkára (én is ezek közé tartozom részben, a könnyű fizikai rendben, de a tartós közepes-nehéz fizikai munkát nem bírom levegőkapkodás, szív környéki szúró érzés nélkül, alacsony is vagyok, rosszul vagyok a vegyszerszagtól - csempéztek nálunk, enni se bírtam -, a szemem felülete néhány éve megsérült, a sérülés maradandóan ott maradt, könnyezek az erős napfénytől, a portól, a füsttől, az erős kipárolgástól - pl. hagyma -, de annyira, hogy fél szemre nem látok rendesen, ha ilyen közvetlen hatás éri).

Marad a szellemi, bocsánatot kérek, de abban viszont mesteri fokon...

2010. aug. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

In the 21st century the number of people who choose college or university is increasing exponentially. Nowadays even more students meet the question “What am I going to do after finishing the school?” This is a vital question which students have to contemplate and their answer depends from many factors.

I reckon that the first factor is society’s attitude. Nowadays every workplace prefers people who are graduated and make a responsible job. Rarely among people is an excommunication if someone doesn’t hold on with learning after they obtain the general education certification.

Another consideration is the desire and the determination. If someone wants to continue his/her life with expanding his/her knowledge or meeting new people and getting new experiences have to have the necessary desire. Without enough desire and determination this would be unlikely, so people have to realize it such a challenge. Adjacent learning student have the opportunity to find a job which may help them developing their career. For people who favor a good career is an important and necessary step to attend this kind of life.

The last factor is the opportunity. Many people would go to universities but unfortunately many of them don’t have the chance to obtain an admission at the college or university for the sake of the high tuition fee, or the distance between s/he and the goal, etc. Followed from the lack of opportunity many people don’t attend to get an admission, even if they would get a scholarship.

In sum, if people have the necessary desire, determination and opportunity they should go to a college or university, because after finishing it they will get a gainful job less difficult and they are going to look for a better life, than who doesn’t keep on with learning.

2010. aug. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
a diákigazolvány nagy kincs ám,ha nem is végzed el egyetemet:D sokkal olcsóbb az utazás,meg stb...amúgymeg egy diploma nem jön rosszul sose,meg az,hogy tudod,hogy van eszed
2010. aug. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

"Hogy jó állása legyen, és azzal foglalkozhasson amit tényleg szeret."


Aki 6-8m különböző szakra jelentkezik azt nem érdekli semmi ilyen nincs hogy ennyi különböző dolgot egy ember csinálni képes.

2010. aug. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
22:21 - Én 3 helyre jelentkeztem, az első, ahova felvettek, a második ugyanaz egy másik suliban, a harmadik más, de vésztartaléknak jelöltem arra az esetre, ha nem jönne össze az elsődlegesen választott, és volt egy negyedik (a középiskolámban) szakképzés, ha egyik se jött volna össze, maradtam volna azért, hogy legyen egy szakmám, de teljesen eltér attól, ahova elsőként jelentkeztem. Mind érdekelt valamilyen szinten, és érdekel is, és hasznosítom is az életben, mert valamilyen szinten mindegyikre szükségem van, sőt, még hozzácsaptam egy újat. Vannak összetett munkák is, igaz, nem képes rá mindenki.
2010. aug. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

tegnap 22:21


Aki 6-8 egyetemre jelentkezik, az biztosra akar menni, hogy nem marad egyetem nélkül, de ne mond nekem, hogy ezek nem az általuk leginkább kedvelt egyetemet/szakot jelölik meg elsőnek ? ..


Miért? Hogy jó állásuk legyen és azzal foglalkozhassanak amit tényleg szeretnek.

2010. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!