Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért mondják valakire, hogy...

Miért mondják valakire, hogy az "utolsó magyar polihisztor"?

Figyelt kérdés
Hermann Ottóra mondják, de nem ez a lényeg. Miért mondanak ilyet bárkire is? Én 18 éves vagyok, imádom a természetet és szinte minden tudomány érdekel. Gyerekkoromtól kezdve már egész 6-7 évesen rovarokról szóló könyveket olvatam, később elkezdett érdekelni a többi állat, azután az ásványokban mélyedtem el, majd a csillagokban, madarászkodtam is. Most éppen a gombák érdekelnek. De ezen kívül is van rengeteg minden, nyelveket is imádok tanulni. Most ezzel csak azt akarom szemléltetni, hogy miért mondják, hogy nem lesz több polihisztor Mo.-n? Én miért ne lehetnék az?
2010. aug. 30. 12:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves barátom, attól, hogy te felületesen mélyedsz el valamiben, nem kell ezt feltételezni másokról. Egyébként köszönöm, hogy megelőlegezted nekem a bizalmatlanságot... "


Kedves barátom, itt buktál meg. Üres vagy, mint egy marék korpa, úgyhogy semmi konkrétat nem állítasz magadról, hogy alátámaszd az igazad egy felmerült (jogos) kétellyel kapcsolatban. Csak nyomod itt ezt a fellengzős "attól, hogy te felületes vagy blabla" dumát, de persze nem írod le, hogy akkor mégis nálad mi az elmélyülés.


Nekem van egy természettudományos diplomám, mégse merem kijelenti magamról, hogy elmélyültem ebben az egy tárgyban, de még a szakirányomban sem. Mondjuk egy al-al-alterülethez értek valamit. Nem azért mert hülye vagyok, csak tudod alázat is létezik. Az elmélyülés az már valami. Te, barátom, egy semmi vagy, nem polihisztor.

2010. aug. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Lesz*rom, és nem is állítottam, hogy az vagyok. Szeretnék MAJD EGYSZER az lenni. Senki nem mondta, hogy az vagyok 18 évesen. Egy példát hoztam fel, mert érdekelt a válasz a kérdésre. Kit érdekel ez most? Én csak azt akartam tudni, hogy miért nem lehet már több, vagy legalábbis miért mondják, amire választ is kaptam.
2010. aug. 30. 15:40
 13/15 A kérdező kommentje:
Egyébként nem is értem, most pontosan mi indított téged arra, hogy nekem támadj? Azt mondod, bizonyítékot akarsz? Milyen bizonyítékot? Senki sem 18 évesen lett polihisztor. Arra vársz talán, hogy most írjak neked egy tudományos értekezést a fekete lyukakról, vagy mi?
2010. aug. 30. 15:42
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem, azt vártam, hogy elmagyarázd, hogy mit értesz az alatt az igen nagy arcú kifejezés alatt, hogy "azután az ásványokban mélyedtem el, majd a csillagokban, madarászkodtam is". De láthatólag egód van, IQ-d nincs, legalábbis úgy teszel, mintha nem értenéd a kérdést. Főleg miután rám förmedtél, hogy te nem vagy felszínes, vagyis a fenti kijelentésed legalább három komoly, nem felszínes elmélyedést takar három különböző tudományban.


Tehát kedves ifjú polihisztor barátom, engem pusztán ez az egy érdekel. Gondolom, megint kitalálasz valamit, hogy miért ne a kérdésre kelljen válaszolnod.

2010. aug. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Oké. Azt jelenti, hogy sokat foglalkoztam vele és sokat olvastam róluk. Csillagászat: jártam szakkörbe egy rövid ideig, sokat olvastam róla, megtanultam a csillagképeket és figyeltem őket, főleg, amikor utaztunk külföldre.

Madarászat: 2-3 évig foglalkoztam vele, jártam terepre sokat, erdőbe is anno majdnem minden nap. Volt egy idős bácsika, aki nagyon régóta madarászott, tőle tanultam nagyon sokat. Fogtunk szajkót, tartottam is. Az elméleti részüket is ismerem (testfelépítésük, érzékszerveik stb. a biológai rész.)

Mit mondjak még?

2010. aug. 30. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!