Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért mondják valakire, hogy...

Miért mondják valakire, hogy az "utolsó magyar polihisztor"?

Figyelt kérdés
Hermann Ottóra mondják, de nem ez a lényeg. Miért mondanak ilyet bárkire is? Én 18 éves vagyok, imádom a természetet és szinte minden tudomány érdekel. Gyerekkoromtól kezdve már egész 6-7 évesen rovarokról szóló könyveket olvatam, később elkezdett érdekelni a többi állat, azután az ásványokban mélyedtem el, majd a csillagokban, madarászkodtam is. Most éppen a gombák érdekelnek. De ezen kívül is van rengeteg minden, nyelveket is imádok tanulni. Most ezzel csak azt akarom szemléltetni, hogy miért mondják, hogy nem lesz több polihisztor Mo.-n? Én miért ne lehetnék az?
2010. aug. 30. 12:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
sztem az ő korosztályában az utolsó..
2010. aug. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Még 175 é múltán is ezt mondják rá.
2010. aug. 30. 12:59
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szövegértést is a "tudományaid" közé veszed, akkor talán sikerülni fog megérteni. Ő volt az utolsó magyar polihisztor = azóta nem volt magyar polihisztor. Majd ha "jön" egy másik, akkor ő lesz az.


Például ha azt mondjuk, hogy Baumgartner volt az utolsó magyar F1 versenyző, akkor te ezt úgy érted, hogy soha többet nem lesz ilyen? Szimplán annyit jelent, hogy azóta nem volt más.


Kicsit a present perfect-re hajaz ez a kijelentés egyébként(ha angolos vagy, akkor érted mire akarok kilyukadni).

2010. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Valóban arra utal,h.nem volt másik utána...De ettől még lehet...
2010. aug. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Az arcod az már megvan, látom, de a polihisztor az nem néhány rovaros könyv elolvasása után keletkezik. A csillagászatban meg az ásványtanban való "elmélyedés" alatt nem tudom mit értesz, az Osborne ide vágó lexikonát gyerekeknek, vagy az aktuális doktori tézisek olvasását. (Vagy valamit a kettő közt...). Mert ha mondjuk meg tudsz különböztetni 10 követ, és felismered a Nagy Medvét, az még lószar se.
2010. aug. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13:15 ez LOL:D
2010. aug. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen már ő se volt igazi polihisztor. És nem is lesz már, azért, mert a tudományok már annyira fejlettek, hogy lehetetlen, hogy párnál többen teljesen "el tudj mélyülni". A többi tudásod csak felületes.
2010. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már képtelenség polihisztornak lenni. A régi polihisztorok kb. mindent tudtak, amit akkor tudni lehetett a világról. Pl. Leonardonak már nem tudtál volna sok újat mutatni, akkoriban. Ma nincs olyan, hogy valaki mindent tud. Ha 100 évig élsz, akkor sem tanulhatsz meg mindent. Én azt nem nevezném polihisztornak ha valaki sok dolog iránt érdeklődik.
2010. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Az arcod az már megvan, látom, de a polihisztor az nem néhány rovaros könyv elolvasása után keletkezik. A csillagászatban meg az ásványtanban való "elmélyedés" alatt nem tudom mit értesz, az Osborne ide vágó lexikonát gyerekeknek, vagy az aktuális doktori tézisek olvasását. (Vagy valamit a kettő közt...). Mert ha mondjuk meg tudsz különböztetni 10 követ, és felismered a Nagy Medvét, az még lószar se."


Kedves barátom, attól, hogy te felületesen mélyedsz el valamiben, nem kell ezt feltételezni másokról. Egyébként köszönöm, hogy megelőlegezted nekem a bizalmatlanságot...


Én az utolsót úgy értelmeztem, hogy valóban utolsó. Azt hiszem amiatt, amit ti is írtatok, hogy már túl sok tudomány van.

2010. aug. 30. 14:02
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nem lehet mindent megtanulni, túl sok ismeret van. Én is gondolkoztam ezen kiskoromban, rengeteget tanultam, de mindenhol még annyi minden van... a tudományok is részterületekre oszlanak, mert ma már egy tudomány összes ismeretét is gyakorlatilag képtelensőg elsajátítani.


Érdekes még belegondolni, hogy egy akkori polihisztornál sokan vannak ma, akik lényegesen többet tudnak. Mégsem polihisztorok, sőt nem is túl különleges emberek.

Ezzel persze nem az ő érdemeiket akarom csökkenteni, de ennyit változott az évszázadok alatt a világ.

2010. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!