Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kb. mikor lesz érezhetően...

Kb. mikor lesz érezhetően gyengébb a napsütés(hőmérséklettől függetlenül)?

Figyelt kérdés

Nagyjából augusztus közepén már lehet érezni, hogy nem éget annyira?

Kertészkedés miatt kérdem. Vannak konténeres növényeim, amit elvileg bármikor lehet ültetni, de annyira éget a nap most is, hogy nem merem kiültetni.

Május végén elültettem egy kis konténeres díszfát, rá kb. 3 napra olyan erősen sütött a nap, hogy az összes levele elszáradt. Azóta a gondos locsolásnak hála helyrejött, de nem vagyok benne biztos, ha most kiültetek valamit, azzal is így lesz...


2021. júl. 21. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Ez egyrészt talán inkább kertészeti kérdés (Otthon > Kert), másrészt meg nehéz megítélni, mi a "nem éget annyira". Érzésre én azt mondanám, augusztus vége, szeptember eleje.
2021. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
inkább augusztus vége, szeptember eleje, ahogy 1-es is írta
2021. júl. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem attól nem lesz kertészeti, hogy kertészkedés miatt kérdem. Ha azért kérdezném, mert kint akarok bográcsozni, de nem bírom az erős napot, attól még nem a főzés témakörben kéne feltennem.


Azt tudom, hogy minden nyáron el szokott jönni az az időszak, amikor még meleg van, de az ember érzi, hogy "már nem úgy süt a nap", hiába van még mondjuk 30 fok. Csak annyira én még nem figyeltem meg, hogy ez mikor van. Nekem úgy rémlett, hogy augusztus közepe, 20-a környéke. Gondoltam vannak itt olyanok, akik kicsit jobban megfigyelték az elmúlt években az időjárás, és tudnak rá válaszolni.

2021. júl. 21. 16:21
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Még egyszer: A tudomány topikban nincs "nem éget annyira". A szempont, ami alapján el lehet dönteni, az kertészeti. Így okés?
2021. júl. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt egy budapesti UV index grafikon, bár itt csak havi bontásban vannak adatok, ez alapján szeptembertől nem éget már annyira a nap. [link]
2021. júl. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5, Köszönöm! Hát ez nem jó hír. :( Reméltem, hogy max. 3 hét, és nem lesz már ilyen ereje.
2021. júl. 21. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!