A Vénusz mindig ugyan azt az oldalát fordítja felénk?
Egy dokumentum filmben ezt mondták. Ez hogyan lehet?
Logikusan belegondolva nekem nem tűnik úgy, hogy ez igaz lenne. Mert ha közel van a Vénusz és a Föld egymáshoz, akkor a Vénusznak viszonylag gyorsan kell fordulnia, hogy egymás mellett elhaladva mindig ugyan azt az arcát mutassa, viszont mikor messze vannak egymástól, akkor meg le kell lassulnia a forgási sebességének, mert akkor csak nagyon lassan változik a kettejük között bezárt szög.
#1: Szóval akkor megint hazudtak. Egyre kevésbé hiszek a NatGEO-ban. Múltkor is hazudtak benne egy akkorát, mint ide Kína. Találtak Ausztráliában becsapódott meteorit darabban valami vörös baktérium szerű életformát. Megvizsgálták, nem tartalmazott semennyi foszfort. Ez után megnézték a DNS-ét, mert hogy ahhoz kellene foszfor, és nem volt neki. Tehát DNS szerkezet nélkül létezett. Utánanéztem ennek, és semmi ilyet nem találtam, még csak azt sem erősítette meg senki, hogy valaha találtak volna bárminemű élő baktériumot meteoritban. És ezt meg leadják mint ismeretterjesztő műsor...
#2: Arra is mondják, az tudtommal igaz is.
"Szóval akkor megint hazudtak."
Magyarul nézted? Mert néha botrányos félrefordítások vannak.
Úgy néz ki, nincs szaklektor és szakfordító, a marhaságok simán átcsúsznak az ellenőrzésen.
"Találtak Ausztráliában becsapódott meteorit darabban valami vörös baktérium szerű életformát. Megvizsgálták, nem tartalmazott semennyi foszfort. Ez után megnézték a DNS-ét, mert hogy ahhoz kellene foszfor, és nem volt neki."
Van némi igazságtartalom. Tényleg találtak olyan leletet meteorban, amiről FORMÁRA feltételezték, hogy baktérium. Van olyan tudós, aki mai napig kitart a feltételezés mellett.
És éppen azért nem fogadja el a tudóstársadalom, mert nem találták benne a szükséges elemek nyomát ahogy DNS nyomát sem.
Szóval a legnagyobb valószínűséggel simán baktériumra emlékeztető kinézetű ásványlerakódás, nem élőlény fosszília.
Összességében sajnos valóban van a NatGeo esetén is eltolódás a tudományos tárgyilagos magyarázatok felől a "clickbait" jellegű felszínes tömegszórakoztatás felé.
A nézettség nagyobb úr, mint a hitelesség.
A Holdra igaz, hogy mindig ugyanazt az oldalàt mutatja felénk. A Hold sötét oldala az a rész, ami soha nem néz felénk.
A vénuszra ez nem igaz, mert egyrészt jóval lassabb keringésű, mint a Föld, másrészt a tengelye körül sem egy nap alatt fordul meg. Ezek magàtól adjàk, hogy nem nézhet a Vénusznak mindig ugyanaz a fele a Föld felé
"A Hold sötét oldala az a rész, ami soha nem néz felénk"
Újholdkor nem annyira sötét. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!