A gondolkodtató szellemi munka (pl.: matematikus) megelőzi az öregedéssel járó szellemi hanyatlást?
Én olyasmit olvastam, hogy a rágás jó hatással van az Alzheimer kórra, mert az arcon és a fejen lévő izmok mozgása serkenti az agy vérellátását is, amíg az öregek esetleg a rossz fogaikkal nem rágnak rendesen, vagy eleve nem is esznek olyan dolgokat, amit jól meg kell rágni.
Aztán a kurkumáról hallottam, hogy jó hatással van erre a betegségre, mert egy indiai fűszer és ott tudtommal nagyon ritkán fordul elő a betegség, gyakorlatilag nem ismerik. Lehet, persze, hogy mástól van, például genetikai sajátosság.
A szellemi hanyatlás és a fizikai hanyatlás hasonló jellegűek.
Mindkettőnél van olyan genetikai örökség, amikor a hanyatlás korán és menthetetlenül bekövetkezik, de ugyanez létezik fordítva is, átlagos viselkedés esetén is magas korig relative friss.
Ugyanakkor mindkettő késleltethető megfelelő életmóddal. Nem lehet mondani, hogy egy tevékenység segít (persze jobb, mint a nulla tevékenység). Mind a fizikai, mind a szellemi fittség lényeges feltétele az edzés. Minél komplexebb, annál jobb, ha kissé megerőltető, de nem túlzottan, az a legjobb. Ismert, hogy van "legjobb hatásfok", ez általában a maximális terhelhetőség 70-80%-a.
hiába pontoztok le az agy mozgásra lett tervezve. Sokkal többet tehetsz az agyi funkcióidért napi fél óra futással mint keresztrejtvényfejtéssel..
Olvassátok el az edzett agy című könyvet pl.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!