Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mátyás király zsidó volt?

Mátyás király zsidó volt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 21. 19:33
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
53%
Jaj istenem. Mi lesz még itt, ha már ilyen eszébe jut valakinek??
2010. aug. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
33%
Nekem tipikusan olyan orrom van, mint neki volt, és nem vagyok zsidó. Egyébként nem tudom, honnan jöhetett az ötlet, mikor már akkor üldözték őket (nyílván nem véletlenül).
2010. aug. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim válasza:

Nem volt zsidó, katolikus volt.

Vajdahunyadvár a mai Románia területén van, onnan származnak a Hunyadiak. Sajnos csak annyira volt magyar, hogy nem tudott magyarul, és a románok a mai napig saját királyukként tisztelik.

2010. aug. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

És? Széchenyi is csak felnőttként tanult meg magyarul. A szabadságharc hősei közül sokan meg egyáltalán nem is tudtak, mégis velünk harcoltak, meghaltak értünk. Nem a nyelvtudáson múlik a nemzetiség, hanem a cselekedeteken.

A románok meg akkor is hülyeségeket beszélnének össze-vissza, ha Mátyás saját kezűleg írta volna le nekik magyarul, hogy magyar. Hazugságokra épül az egész történelmük, lásd dákó-román elmélet...

2010. aug. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim válasza:

09:29 vagyok ismét:

Igaza van az előttem szólónak, csak azzal egészíteném ki,

hogy a történelem másításban mi is nagyok vagyunk..

Nincs semmi kivetni való abban, hogy Mátyás román származású vol, hiszen alig volt valóban magyar királyunk.

Érdemeit a származása nem kisebbíti.

Most sokan le fognak pontozni: de ha mélyen belegondolsz, nagyon sok általunk dicsőített "nagy magyar" a szomszédos oly gyűlőlt országok sarja.

2010. aug. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
62%

Mátyás már származásilag se volt román. Az anyja Szilágyi Erzsébet volt, aki ősi magyar nemesi családból származott.

Mátyás apjának, Hunyadi Jánosnak az apja volt Havasalföldről betelepült kenéz. De már Hunyadi János is a magyarokért harcolt...

2010. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim válasza:
Persze hogy önzetlenül a magyarokért harcolt Hunyadi János.Az hogy a határ mentén voltak a bírtokai, és azt védte, az nem számított. Ne ámítsuk már magunkat! Ezek tények. Ezért írtam, hogy mi is szeretjük megírni történelemből a saját verziónkat.
2010. aug. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
53%

Na, és a birtokai hogy kerültek oda? Honnan lennének egy betelepülőnek birtokai Magyarországon? Hát onnan, hogy azt az apja ELŐZŐLEG a magyar király szolgálatában szerezte, ezért adták neki, ennyire volt román már az apja is :>


De egyébként nemcsak a románokra jellemző ez a fajta történelemhamisítás. A tótok például Csák Mátét tartják nagy szlovák hősnek, aki a magyar király ellen harcolt a szlovák népért... lol.

2010. aug. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
Romániai család volt a Hunyadi, és persze hogy a magyar királyokat szolgálták, mert az ő kezük alá tartoztak. Hűbéresek a hűbérúrnak... Birtokait azért tarthatta meg, majd gyarapíthatta, mert jó szolgálatot tett. Megfizették érte, tehát harcolt. Ennyi, lehet pátoszi ködöt vonni köré, de a világ már akkor is így működött.
2010. aug. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
53%

Mint mondtam, az lehet, hogy Mátyás nagyapja román volt (ez se biztos egyébként, elvégre csak azt tudjuk, hogy havasalföldi tisztségviselő volt... az meg nemrégiben még a magyar koronához tartozott, így lehet az is, hogy oda kihelyezett magyar volt), de az utána következő leszármazottak már nem.


Az meg egy ostobaság, és csak a modern kori liberális történelemírás szajkózza, hogy akkoriban nem létezett nemzettudat, csak egyéni érdek. Hát olvasgass Zrínyit, vagy Fráter György gondolatait az erdélyi fejedelemség szükségességéről. De ha nem lett volna egy nemzeti összetartozástudat, akkor a török hódítás után se lett volna annyi kiváló szabadságharcos fejedelmünk.


Voltak, akik csak pénzért szolgáltak bárkit, voltak. De a Hunyadi család pont nem tartozott ezek közé, ők többet tettek ennél.

2010. aug. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!