Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szeretnék kérni segítsget a...

Szeretnék kérni segítsget a beadandó dolgozatomhoz. Kifogytam már az ötletekből. Pár mondtaban kifejtés példával együtt jól jönne. Lent az alábbi feladat?!

Figyelt kérdés
Észlelt kockázatok elemzése: válasszon ki egy terméket vagy szolgáltatást, s elemezze, hogy milyen kockázatokat észlelhet a fogyasztó a vásárlási folyamat egyes állomásainál? Minél többet próbáljon meg azonosítani, s vizuálisan jelenítse meg azokat egy kockázati térképen is!

2021. ápr. 7. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:

No az pár mondatban nem fog menni.


De! Nevezz meg egy konkrét terméket, és kezdd a gyártás végén. Raktározzák, tárolják, szállítják, beviszik a bolt rakterébe. Vázlatosan, e pontokon is lehet előny és hátrány a fogyasztónak. Például munka közbeni gondosság, szavatossági idő stb. A boltban kiteszik a polcra. Melyikre, miért oda és hogyan. A vásárló leveszi (leveheti?), hogy megnézze. Netán próbálja. Tanácsot kér az eladótól (van eladó?, tud tanácsot adni?, arról ad?, hogyan ad...). Dönt, megveszi. Azt kapja, látja mit kap, hogyan csomagolják, hogyan szolgálták ki, megérte?...

2021. ápr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szolgáltatás esetében elég sok rizikó lehetőség van. Ugye a szolgáltatás úgymond nem fogható vagy látható. Pl áram, internet, stb. Fodrászat, kozmetika esetében is lehet semmiségnek tűnő kis bakik jutnak eszünkbe (rosszul vágott haj, majd megnő..), de valójában ha egy szájfeltöltést vagy kozmetikai tetoválást készítenek és elrontják, súlyos maradandó következményei lehetnek. Ugyanez lehet akár a haj esetében, rakatok fel keratinos póthajat, festetek, szőkítek, szakértelem hiánya miatt, roncsolódik a haj, elvékonyodik, talán elhal a hajhagyma, ha lehet így mondani. Ezek rendbe hozása idő és pénz kérdése is, addig meg az álom szőke helyett kopasz fickós csaj lettem.. Vagy a higiénia elmaradása, ugyanazt a fésűt használják, soha nem láttam fertőtleníteni őket vagy bármit csinálni 2 vendég között, stb.. szóval ha valaki mélyen utána olvas biztos talál ezeknek megfelelő konkrét kockázatot, mondjuk a tetveken kívül, ami nekem hirtelen eszembe jut. Nyilván egy fodrász is megválogatja kit vállal, kit nem, de ezt nem tudhatod biztosra, csak reméled. De neki a tetves vendég is pénzt jelent.

Általános kockázatok lehetnek pl.: allergiás reakció, higiénia, szakértelem hiánya, szavatosság, utókezelés, “karbantartás” (kellékek, gépek, berendezések).

Itt is az elejétől kezdheted, pl mi alapján vàlasztok kozmetikust. Ár, hely, ajánlás, hírnév? Milyen maga a hely, a dolgozók viselkedése, kinézete, ápoltsága, biztonság érzet vagy stressz? Maga a folyamat, a tanácsok stb. Kozmetikai tetoválásnál pl kell utólag kezelni otthon, x idő után újra húzatni. Megfelelő tanácsadás, segítségnyújtás. A folyamat közben a szakértelem, magabiztosság, stb. Használt eszközök minősége, kinézete, tàrolása. A szépségiparban szerintem van elég lehetőség kockázatot találni. 😬

2021. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!