Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az ember képes volt majombó...

Ha az ember képes volt majomból emberré válni, akkor a többi állat, miért nem alakult át intelligensebb lénnyé?

Figyelt kérdés

2021. febr. 4. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt nem a majomból vált emberré. Ez egy általános tévhit. Az ember az ember és a majom KÖZÖS ŐSÉBŐL fejlődött emberré, tehát az egyik rész az emberi irányt „választotta”, a másik fele meg a majmosat.


A másik dolog, hogy nem választás kérdése. Ez inkább csak így alakult. És azért alakult így, mert a természetben jellemzően a testi erő a domináns, nem az ész. Nem véletlen, hogy jószerivel az ember az egyetlen intelligens faj a Földön, mert a többi faj, ami agyra épített (ha volt ilyen), kihalt.

2021. febr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tislerics Máté ***** válasza:
96%

Mert ritka az ilyen. Bár erre szerintem te is rájöhettél volna, ha kicsit gondolkodsz.


Amúgy az ember még mindig majom. Pontosabban fogalmazva emberszabású, tehát egy főemlős.


Az evolúció csak akkor tudja kiszelektálni az intelligensebb Egyedeket, ha ennek komoly szerep jut a szaporodásnál. Ugyanis az evolúció a gének átadásával történik. És ehhez a kulcs természetesen a sikeres szaporodás. Ha tudsz szaporodni, akkor tovább örökíted a génjeidet és az utódod is nagyobb valószínűséggel lesz intelligensebb az átlagosnak számító fatársainál.


Ha pl.: szexivé válik sok ezer éven keresztül az intelligencia, vagy csak az intelligens egyedek tudnak életben maradni és szaporodni, akkor ez magától elterjeszti az intelligensebb példányokat. Bizonyára az ember ősei is, komolyan rákényszerültek az eszük használatára az életben maradás miatt, vagy kellően fontos szempont volt az intelligencia a párválasztás során.


Amúgy meg az intelligencia önmagában nem túl hasznos képesség. Sőt akár még hátrány is lehet. ki kell egészülnie a kíváncsisággal, képzelőerővel és olyan végtagokkal, amik lehetővé tehetek az eszközhasználatot. Ha ezekből akár csak 1 is hiányos, akkor nem fogja kihasználni a lehetőségeit az intelligens egyed. Ezért is van az, hogy az evolúció inkább az erőt és a gyorsaságot szelektálja ki. Mert azok önmagukban is hasznosak. A delfinnek pl.: nagyobb, barázdáltabb agya van, mint az embernek. Mégsem építenek víz alatti városokat, mert nincs kezük és valószínűleg sokkal jobban érdekli őket a halak vadászata és a párosodás.

2021. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok intelligens lény él jelenleg is a bolygón. Hollók, varjak, szarkák, polipok, tintahalak, szépiák, mindenféle delfinek, csimpánzok, bonobók, elefántok.
2021. febr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy mondjuk a patkányok vagy medvék ősei nem voltak-e sokkal hülyébbek a mai patkányoknál vagy medvéknél úgy 30 millió évvel ezelőtt?
2021. febr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Valószínűleg az "intelligens élőlény" alatt ember-szintű intelligenciát ért. Nyilván minden állatnak fejlődött az agya az évmilliók alatt, de olyan szinten nem, mint az emberé.
2021. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5# Igen! Pontosan erre gondoltam!🙂 Illetve arra, hogy a többi élőlény, miért nem lett olyan okos, intelligens mint az ember (kábé). Mert úgy megnéznék más élőlényt, akikkel ugyan úgy lehet pl kommunikálni, mjnt egy embertársunkkal...

Izgalmas lenne.:)

2021. febr. 4. 15:01
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem mindig a minél nagyobb intelligencia az előnyös.
2021. febr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak emberi intelligencia vagy kommunikáció létezik.

Te miért nem tanulsz meg úgy kommunikálni, mint egy polip a színekkel?

Csak azért, mert valami nem pont olyan mint az ember és nem pont ugyanúgy gondolkodik, nem lesz kevésbé intelligens vagy kommunikációra alkalmatlan. Meg kell fejteni a nyelvét.

2021. febr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

#6! A többi állattal való kommunikáció bizonyára megvalósítható lesz a jövőben. Már most is folynak nagyon ígéretes kutatások e téren. A probléma elsősorban nem abból adódik hogy sokkal kevésbé intelligensek, hanem pl. nagyon nehéz felkelteni az érdeklődésüket. A delfinek pl. egymás közt elképesztően bonyolult kommunikációt folytatnak. Erre szükségük is van az összehangolt vadászat során. Persze ők hanghullámokkal kommunikálnak és tájékozódnak. Ezért is rohadt nehéz olyan berendezést építeni, ami delfin "nyelvre" fordítja a mi mondatainkat. Amit eddig sikerült lefordítani azt meg is értették. Szóval egyáltalán nem az a fő probléma, hogy buták lennének.


Ugyan ez a helyzet az emberszabásúakkal is. Egy kifejlett csimpánz kb. egy 4 éves gyermek értelmi szintjén van. Legalábbis nem okoz különösebb problémát nekik megérteni és megoldani olyan feladatokat, amiket egy 4 éves gyermeknek is általában sikerül. Beszélni persze nem lehetne velük, mert nem képesek kiejteni az emberi hangokat. De jelbeszédre megtaníthatók. Feltéve ha hajlandók tanulni.

2021. febr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%

"Ha az ember képes volt majomból emberré válni, akkor a többi állat, miért nem alakult át intelligensebb lénnyé?"


Mert az ember amikor még majom volt, akarom mondani amikor a majom még majom volt, gondolt egyet, hogy emberré akarok válni. Vagyis nem az ember nem volt képes majomból emberré válni, hiszen akkor még nem volt ember, csak majom. Következésképpen a majom volt rá képes, hogy emberré váljon. 😆


Bocsi de nem lehetett kihagyni 😆

2021. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!