Miért állt meg a tudomány és a technológia fejlődése?
Emlékszem, hogy a 2000-es évek végén és a 2010-es évek elején milyen sok újdonság jelent meg a piacon. Különböző érintőképernyős okos telefonok, tabletek, okos tv-k terjedtek gyorsan el, és emellett más intelligens eszközök is népszerűek lettek, mint például robotporszívók, okos órák, karkötők, drónok, okos klímák, stb. A fejlett országokban elterjedtté váltak a hibrid és elektromos autók, a dízelt is egyre több nyugati országban is próbálták mellőzni.
De ez még 2015 előtt történt.
Azóta szinte semmi újdonság nincs.
Számomra úgy tűnik, mintha megállt volna az eddig dinamikus és gyors fejlődés.
Más is így érez?
Miért van ez?
A mostani koronavírus járványnak éppen hogy gyorsítania kéne a különböző kütyük fejlesztésének és elterjedésének folyamatát, mert régebben a kiterjedt járványok és a nagy háborúk is "segítették" az emberiséget az új módszerek megismerésében (pl röntgen, GPS, repülőgépek, stb).
Most mégsem ezt tapasztaljuk.
Szerintem ez a kérdés már volt más dátumokkal. A fejlődés nem állt meg, de3 kell egy kis idő, amíg az eredmények átszivárognak a gyakorlatba. Igen az okos eszközök elterjedése robbanásszerű volt. Most az otthonautomatizálás és a mesterséges intelligencia az, ami terjedőben van. Az SMS-eimet egy éve már inkább lediktálom, nem begépelem a telefonba. Az elektromos és hibrid autók terjednek elég gyorsan.
Hirtelen három olyan dolgot szedtem össze, ami pár éven belül nagy változásokat hoz.
Nem tudom milyen fejlődést vársz 5 évente. Most mondjuk teleportálás 2025-re pedig hagyjuk el a testet és mint energia létezzünk?
A fejlődés nem ott kezdődik, hogy feltalálod a nagyítót, hanem ott ha azzal a nagyítóval a hajszál százezred részét képes vagy meglátni, vagy több fényév távolságra ellátsz.
Nem az eszköz feltalálása a nagy dolog, hanem annak a tökéletesítése. Mobiltelefon is már ha jól tudom a 80-as évek óta van, mégse 85-re lett okos telefon...
A hagyományos PC-k nagyjából elérték a fejlődési görbélyük csúcsát.
Az okostelefonoknál szintén ez a helyzet. Pár éve már csak az megy, hogy X gyártó berakott még egy kamerát a meglévő 12 mellé.
A hagyományos autóipar esetén ez már kb 20 éve megtörtént.
A közeljövőben szerintem a legjobban várt áttörés az akkumulátorkapacitás lesz. A jelenlegi elektromos autók esetén még mindig az akkumulátor a kritikus pont. A jelenlegi technológia elérte a csúcsát. Én nagyon várok már valamilyen áttörést, szilárdtest akku, stb. Nekem személy szerint nagy csalódás volt a Tesla Battery Day.
Önvezető autó kérdése. Hát, én nem hiszek benne, hogy elérjük a teljes önvezetést, de személy szerint nekem fontosabb az akksi kérdése. Ha már önvezetés, akkor már inkább a kötött pályás önvezetés, lásd 4-es metró. Jü volna ha az elterjedne.
Kvantumszámítógépek. Na ezzel már lehetne kezdeni valamit, de ez sem a hétköznapi felhasználóról szólna, hanem komplex mérnöki feladatok kiszámítására pillanatok alatt. Ami nagy löketett adna bármilyen mérnöki ágazatnak (űrkutatás és utazás, stb), illetve rombadöntené a jelenlegi kriptografikus biztonsági rendszereket, mert könnyen feltörhetőek lennének.
Csak mert most botlottam bele... ha egy ilyen robot szakács ára egy hűtőgép ára lesz, akkor kb mindenhol lesz otthon. Előkészít, főz, elmosogat...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!