Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyulsz a fősodratú...

Hogyan viszonyulsz a fősodratú médiához és a szakkönyvekhez?

Figyelt kérdés

2020. okt. 22. 23:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

LOL:DDDDDDDDD

Csak trollkodik, hagyjátok, ennyire hülye senki nem lehet.

De én belemegyek a játékba: mondj egyetlen olyan dolgot, amit

a szakkönyvekben, szakfolyóiratokban közölt tudományos konszenzus

igaznak/hamisnak ítélt, tévesen állított az AKKOR rendelkezésre álló információk alapján, majd később újabb tények, bizonyítékok birtokában nem változtatott az álláspontján. Nincs ilyen dolog.

A többit pedig tényleg csak viccből írtad-mint mondani szoktam a trolloknak: ha tényleg ennyi eszed lenne, írni se tudnál.

2020. okt. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 sadam87 ***** válasza:

"Tévedés, nem tiltotam meg, hogy a szavazásban felsoroltakon felüli opciót adjon meg bárki."

???

A szavazáshoz tudtommal csak a kérdés kiírója tud opciókat megadni (de javítsatok ki, és egyben elnézést, ha tévedek). Ha pedig arra gondolsz, hogy írhatunk a kérdésre magunk is választ, azt elég nehéz megtiltani. :D (Mindenesetre rendes vagy, hogy nem tiltottad meg, én éltem is vele. Mondjuk akkor is így tettem volna, ha megtiltod.)

Amúgy attól még, hogy megadsz szabadon választott opciót, a válaszlehetőségek manipulatívak. (Hogy akkor én is hozzak politikai példát: a nemzeti konzultációk is sok esetben tartalmaznak szabad válaszlehetőséget. Szerintem ettől nem lesznek elfogulatlanok.)

Az állításomat, hogy a válaszlehetőségek eléggé manipulatívak, szerintem elég alaposan alátámasztottam. Te az érveim közül semmit nem cáfoltál, így az állításomat fenntartom.

" nem az a lényeg, hogy ki mit ért dogma alatt, el tuidom képzelni, hogy léteznek részben egymástól eltérő megfogalmazások."

Szerintem nem annyira mindegy. Már csak azért sem, mert az alapján, ahogy én használom a dogma szót, a tudomány egyértelműen nem állít dogmákat. Sőt, leírtam, hogy az én általam használt definíció alapján az általad hozott példa sem dogma. Szóval elég lényeges kérdés, hogy ki mit ért dogma alatt. Pláne, hogy leképzelésem nincs, hogy te vajon akkor mit értesz alatta. Úgy meg elég nehéz a sorok között olvasni akármennyire akarom.

" és ha végre tudtok valódi érveket írni, azt pláne el fogom olvasni, amint ismét ráérek."

Én elég sok érvet írtam szerintem, de ezekre sajnos nem sikerült érdemben reagálni.

2020. okt. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!