Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csak szerintem tart nagyon...

Csak szerintem tart nagyon rossz irányba a világ?

Figyelt kérdés
[link]
2020. aug. 30. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

"Musk szerint a technológia az embereknél alkalmazható lehet például a fájdalmak vagy látászavarok elleni küzdelemben, valamint gerincvelő-sérülések esetén is.


Elképzelhető, hogy a jövőben a sérült idegszövetek a technológia segítségével áthidalhatóak lesznek, így a mozgásukban korlátozott emberek ismét járhatnak."


Ez miért lenne rossz?

Azt még én is rossz szemmel néztem,hogy ilyen dolgokat lehetne -szó szerint- letölteni az agyba,de szerintem ez inkább csak jó

2020. aug. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Miért nem élsz középkori körülmények közt, ha a technika annyira rosz?
2020. aug. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem rossz,de vannak határok.
2020. aug. 31. 02:01
 4/10 Tislerics Máté ***** válasza:

Az ilyen fejlesztések nagy segítséget adhatnak fogyatékkal élő emberek számára. Talán hagyni kéne szenvedni őket?


Mitől számít neked valami jónak és rossznak a modern orvoslásban? Ha pl. egy embernek nincsenek lábai és ezért tolószékbe kényszerül, akkor lábprotézis még lehet adni? Vagy ha mondjuk szívbeteg akkor pacemakert még be lehet ültetni a testébe? De a Neurolink által csökkenthető fájdalmak, mozgás és látászavarok elérése már helytelen?


Miért? Az agy talán nem egy szervünk, ami ugyan úgy javítható, ha hibásan működik? Azt már hagyni kéne rosszul működni, mert vannak általad lefektetett határok?

2020. aug. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező nem arra gondolt hogy rossz lenne a betegségek gyógyítása, hanem hogy azután még mire lehet majd használni egy ilyen technológiát és hogy mekkora kiberbiztonsági kockázatokat vetne fel ha pl. ilyen interfészen keresztül VR-ban nyomná mindenki a Call of Duty-t. Igenis ünneplésre ad okot hogy aki pl. béna annak esélye lesz visszakapnia a járását stb., ugyanakkor én már most lefektetném az egésznek a törvényi hátterét (pl. hogy ember-gép interfészeket csak és kizárólag orvosi célokra lehessen használni, azokon akiknek ez az egyetlen esélyük a teljes értékű életre).
2020. aug. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

Nem csak szerinted. Minden korban voltak olyanok, akik szerint rossz irányba tart a világ.


Következő kérdés?

2020. aug. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tislerics Máté ***** válasza:
0%

#5! A kiberbiztonság csak egy a sok hibalehetőség közül, amivel természetesen számolni kell. Így működik az új technológiák engedélyeztetése és korlátozása, ha azt a körülmények indokolják. Ez a befektetők, és a felhasználók közös érdeke. Természetesen minden technológia hordoz veszélyeket önmagában, még a legártalmatlanabbaknak tőnők is. Ezzel jár a technológiai fejlődés és úgy látszik több ezer év alatt sem sikerült megunnunk. Hiába tud néha jogosan veszélyes lenni.


A kizárólag orvosi célú alkalmazás pedig nem életszerű. A szórakoztatóipar mindent meg fog tenni, hogy majd a távoli jövőben (viszonylag biztonságosan) kiaknázhassa ezeket a lehetőségeket. De egy ilyen jellegű videojáték (vagy akármi) fejlesztése még nagyon a távoli jövő. Addigra már megszokott dolog lesz az ilyen technológiák alkalmazása, ha beválik. Szóval nem is fognak az emberek annyira hüledezni rajta.


Nem beszélve arról, hogy a szórakoztatóipar úgy működik, hogy amit szeretnél átélni azt megveszed és vállalod a kockázatokat. Pl.: Ha szeretnél ejtőernyővel kiugrani egy gépből, akkor igenis érdemes elolvasni az apró-betűs részeket. Senki sem fog poénből beültetni az agyába mikrocsipeket. Azért ennyi esze van az embereknek úgy általában...


Ez a Neurolink dolog még csak a kezdet. És teljesen természetes, hogy félünk tőle. Minden új technológia félelmetes. De aztán az ember megérti és megszokja, aztán elkezdi értékelni is azok előnyeit. Ez megy már több száz-ezer éve a legalapvetőbbnek számító technológiai újítások óta, mint a szakóca vagy a tűz használata.

2020. aug. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:

"vannak határok"


A mai okostelefonokat is lehet baromságra használni, meg nagyon hasznosan is.

Kiskanállal marha jól lehet cukrot tenni a kávéba, meg valakit torkon szúrni is.


Semmilyen tudományos fejlesztés nem rossz önmagában. Legfeljebb a felhasználás az.


Maga a fejlesztés nem lehet "rossz irány".

2020. aug. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Igen, minden korban volt véleményük az embereknek arról, világuk merre tart. És nem az a kérdés, hogy véleményük hibás volt-e vagy sem, hanem hogy konkrétan ők mit tartottak rossznak. Volt/van aki a megélhetése szerint, mások a technológiához valóviszonyuk szerint, megint mások az egészség szerint, sokan az emberi kapcsolatok szerint.


Ezer további szempont lehetséges, és mind úgy van fogalmazva, hogy a "világ", pedig a saját sorsukra, félelmeikre gondoltak közben.


Ha irányról beszélünk, előtte meg kell adni a szempontrendszert és a mértékrendszert, különben a kérdés értelmetlen. Ha a világ haladásának irányát akarjuk minősíteni, a technológiát figyelembe venni alapvetően téves dolog. A technológia ember nélkül nem létezik, az ember pedig valami okkal fejleszti. Az ok pedig az, hogy összességében boldogabb legyen.

Kitalálja a dárdát, mert könnyebb elejteni a vadat, tehát nem éhes annyira, boldogabb. Csakhogy a dárdát beléje is döfhetik. Ezért kerítést épít, törvényeket hoz, szövetkezik, hogy védje magát. Összességében pedig látható, nem a dárdától lett boldogabb, hanem az emberi kapcsolatok minőségétől. Kitalálja a telefont, kifejezetten azért, hogy távol lévő ismerőseivel kapcsolatot tarthasson. Mi a fenének? Mert ettől jobban érzi magát. Kitalálja a penicillint, mert ettől nem hal meg fertőzésben. Csaknem nem mindig jut hozzá, és ettől ideges. Ekkor számára a penicillin inkább dühítő. Ám ha jó a kapcsolata,megszerzi és megint boldog (lásd magyar kiteljesedése a hálapénz, amiről nem lehet leszokni). Csakhogy aki penicillint képes kitalálni, vírust is tud. Az meg nem jó. Kivéve, ha kapcsolatainkkal meg tudjuk akadályozni a rossz hatást. Csinálnánk MI-t (ha tudnánk), mert mindenfélékre jó. Viszont már a gondolatára csináltunk rengeteg ettől rettegő embert. Mert önmagukra vannak utalva, rossz a kapcsolatrendszerük, nincs aki elmagyarázza, mi mire való.


Akárhogy nézzük, a világ akkor megy rossz felé, amikor úgy érezzük, kevésbé vagyunk boldogok, mert rosszabbodik a kapcsolatrendszerünk. Például a kor előrehaladtával egyre kevésbé vagyunk mozgékonyak, úgy érezzük, elmegy a világ mellettünk, pedig csak kapcsolataink szűkülnek, minőségük romlik. És most sokaknak tényleg romlik. Mert túltermelés van, ezért nő a verseny, mindenki hirdet mindent a világ legjobbjának, de már van tapasztalatunk, hogy ez nem igaz, itt állunk teljes bizonytalanságban, mert senkiben se bízhatunk, röviden, romlik a kapcsolatrendszerünk mennyisége és minősége. Más néven a boldogságtudatunk. Tehát a világ rossz felé megy.

Ám holnap ezt páran megelégelik, megváltoztatnak néhány szabályt, más lesz fontos, megváltoznak a prioritások, és egyre több ember helyzete javul. Azaz a világ jó irányba halad.


A valóság meg az, hogy a világ nem halad sehová, hanem van. Az ember meg ténykedik benne, ezért a világ néha kicsit rosszabb (például akiknek éppen háború, éhínség, vagy más rossz van), néha meg kicsit jobb. Ráadásul ez se egyformán, mai itt rosszabb, ott jobb, holnap fordítva. És így ingadozik a világ része és egésze, eközben fejlődik. Hogy egy hülye pillanatában el is pusztíthatja magát, egyre inkább benne van a pakliban. És a fejlődéstől egyre bonyolultabb is, ami miatt egyre kevesebben értik, tehát számukra a világ rosszabbodik. Aki meg igyekszik megérteni, látja, hogy bonyolultabb ugyan, de egyfelől a lehetőségei javulnak, másfelől a veszélyek nőnek ugyan, de lehet látni azt is, miképpen védhetők ki (mert a fejlődés erre is jó).


A neurolinket meg hagyjuk a fenébe, az azoknak való, akik rettegni szeretnek (jobb híján).

2020. aug. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

"A neurolinket meg hagyjuk a fenébe, az azoknak való, akik rettegni szeretnek (jobb híján)."

Mármint a tőle való rettegés való azoknak, akik valamitől imádnak rettegni.

Amúgy sima olyan fejlesztés, ami ezernyi praktikus alkalmazásra találhat majd.


Ezt kiemelném, mert ez egy nagyon jó summázás:

"A valóság meg az, hogy a világ nem halad sehová, hanem van. Az ember meg ténykedik benne, ezért a világ néha kicsit rosszabb..., néha meg kicsit jobb."

Csak annyit tennék hozzá, hogy éppen annak pont olyan, amilyen, aki épp benne születik. Nem rossz ,nem jó, ilyen és kész.

És a következő generációknak is pont olyan lesz.

Ahogy majd ők is öregednek és a változó világban kezdik majd esetleg elveszteni a fonalat, lesz ugyanúgy az ő nézőpontukból rossz felé haladó.

2020. aug. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!