Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megoldani...

Hogyan lehetne megoldani óraátállítást, hogy az ingázók járjanak a legjobban?

Figyelt kérdés

Bocsi, én az utóbbi 4 hónapba kegyetlen módon elbutultam és már gondolkodni sem tudok normálisan.

Lényeg, hogy volt egy kérdés itt gyakorin, hogy melyik időszámítás maradjon a téli vagy a nyári.


Én meg poénból arra gondoltam, hogy legyen +1 azaz kelet európai.


Mivel akik Ausztriába járnak ingázva dolgozni azok nyerjenek egy órát. Így nyerhetnének egy órát?


Furcs kérdés, de buta vagyok, nem tehetek róla.



2020. aug. 23. 11:18
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Most néztem utána, hát én most meglepődtem, nyárit szerettem volna eddig, de most már a télit mert azt egy alváslaboros csávó mondta.


Mondjuk így is úgy is az lesz ami nem jó senkinek.


Amúgy ezt az gmt izé kellett gki vizsgára is, ott mindegyik helyes választ eltaláltam.

Egyebként a tachográfot mókúlni kell ha átmegyek Romániába, nemde? Lényegében a fuvarosok szívnák meg ha lenne varjálás.

2020. aug. 23. 14:31
 12/21 anonim ***** válasza:
Ha menet nyernek egy órát, akkor jövet vesztenek egyet.
2020. aug. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 EagleHUN ***** válasza:

"Amúgy ezt az gmt izé kellett gki vizsgára is, ott mindegyik helyes választ eltaláltam.

Egyebként a tachográfot mókúlni kell ha átmegyek Romániába, nemde?"


Ahogy 12 -es mondja. Nyersz és vesztesz is.


Egyébként a tachográf meg csak sebességet és megtett távolságot rögzít tudtommal és időpontokat nem! Azt az adatsoron visszafelé kell kiszámolni hogy mondjuk a balesetkor vagy fékezéskor épp mennyi volt az idő!


A tachográfot egyébként sem szokás mókolni mert ha kiderül csúnya büntit be lehet szedni érte!

2020. aug. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 EagleHUN ***** válasza:
5%

"A legtöbb ember négyig dolgozik."


Tévedsz a legtöbb ember 6 -tól 14-ig dolgozik vagy inkább 6-tól 18 ig és legtöbbjük keményebben mint azok akik később kezdenek! Az ország nagy része így jár. Nagyon nem kellene őket lenézni!

Még a végén parasztnak gondol érte valaki és nem a szó földműves értelmében.


A lustaság kontra munka időpontok vélt összefüggésről alkotott véleményed meg inkább nem is kommentelném.


8-tól 16 -ig kifejezetten az irodai dolgozók szoktak így munkába járni vagy BP-en a kényelmesek 9 -től 17 ig.

2020. aug. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 EagleHUN ***** válasza:

"Mondjuk így is úgy is az lesz ami nem jó senkinek."


Ebben van azért igazság kérdező.


Amint fentebb is látható egyszerűen nem lehet olyan időzónát választani ami mindenkinek egyöntetűen jobb lenne.


Bármelyik is lesz a jövőben az az egyik csoportnak átok a másiknak áldás lehet.

2020. aug. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Most akármi is lesz a döntés ezzel kapcsolatban úgy is az lesz a vége hogy lesz egy csoport akik pattogni fognak hogy ez nem jó, és lesz egy csoport akiknek ez jó lesz, és lesz még egy kisebb csoport akiknek egyik sem lesz jó, egy ideig pattogni fognak, aztán elfogadják hogy ez van és pont. Meg azt sem tartom kizártnak hogy lesznek olyanok akik most örülnek hogy leállunk az állítgatással és marad egy fix idő egész évben viszont pár év múlva visszafogják sírni hogy ez az állítgatás milyen jó is volt és majd megint kitalálnak valami hülyeséget amire hivatkozva visszafogják állítani ezt a téli meg nyári idős hülyeséget.
2020. okt. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Most fenn akarok maradni és kiírni egy kérdést pont 3 órakkor.
2020. okt. 25. 01:38
 18/21 anonim ***** válasza:

Az irodai munkaidők inkább 17:00-ig vagy 17:30-ig szoktak tartani. 9-17:30, 8:30-17 vagy 8-17, ekkor 1 óra az ebédszünet vagy fél, de a péntek rövidebb. 16-kor eléggé kevesen végeznek, a 7:30-16 munkaidő ritka.



Amúgy az alváslaboros csávó nem jár futni, nincs kutyája, egyéb kinti hobbija sincs, de például kertje se, ahol 18 után még tenne-venne augusztus végén. Gyereke se, akivel munka után, vacsi előtt sétálna, játszóterezne.

2020. okt. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Utálom ezt a téli idő számítást.
2020. okt. 25. 11:30
 20/21 anonim ***** válasza:
Lehetne életmódot váltani időszámítás helyett.
2020. okt. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!