A matematikának melyek azok a területei, amelyeknek soha se lesz gyakorlati alkalmazása?
Sok ilyen van
Geometriában pl Gábriel harsonája vagy Koch-görbe
A matematikusok unatkoztak
> A matematikának melyek azok a területei, amelyeknek soha se lesz gyakorlati alkalmazása?
Nyilván nincs sem időgépünk, sem kristálygömbünk, hogy erre válaszolni tudnánk. Anno Leibniz kimondottan büszke is volt arra, hogy olyan dolgokkal foglalkozik, amiknek soha nem lesz gyakorlati haszna. Ilyen volt például pár számelméleti kérdéskör, amin a mai titkosítás részben alapszik, meg ilyen volt a kettes számrendszerben végzett műveletek sajátosságai, amink meg az egész digitális világ alapszik.
> Ha van ilyen akkor miért léteznek?
Miért ne létezhetnének. A biliárdozásnak netán van bármiféle praktikus haszna, produktuma? A biliárdban megszerzett tapasztalatot használjuk valamilyen termék előállítására, vagy szolgáltatás nyújtására? És a verseket? Sok dolognak pont az ad igazán értéket, hogy nem valamilyen cél, vagy haszon érdekében eszközként használjuk – néha kényszeredetten –, hanem a dolog értéke önmagában rejlik. A munkának úgy általában van célja, produktuma, a legtöbb ember mégsem kedveli. A tengerparti napozásnak nincs semmiféle elérendő célja, sem produktuma, sem praktikus haszna, aztán mégis milyen nagy örömmel töltik az emberek ezekkel az idejüket.
A tengerparti sutkerezes affele D-vitamin fogyasztasnak is felfoghato, bar ez inkabb a turizmust erinti, mert aki ott lakik, az "eszik" eleg napfenyt enelkul is.
Kerdezo, ezt nem lehet megvalaszolni, jobbara soha, mert sosem tudhatjuk, hogy mi mire lehet jo a jovo technologiajat illetoen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!