Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell egy órába ingát...

Valaki0620. kérdése:

Hogyan kell egy órába ingát épiteni?

Figyelt kérdés
Van egy óra amelybe ingát akarok rakni de úgy hogy nincs összeköttetésben az órával mert elemes lehetséges ez? (Én már kigondoltam egy tervet ha valakit érdekel irjon nekem privátban és át küldöm a tervet)

2020. ápr. 28. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

És mi hajtsa? Ha súly vagy rugó, akkor ez a klasszikus elrendezés.

[link]

[link]

2020. ápr. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem muszáj, hogy saját gyártás legyen akkor megvennék egy olcsó, használt ingaórát, legyógyítanám a számlapját és elé tenném az órát, amit akarok. De ha te akarod megcsinálni jöhet a terv.
2020. ápr. 29. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a képet nem tudom átküldeni de én ugy gomdoltam hogy van az inga abba beleteszet 2 mágnest és van az órának a doboza abba is beleteszek 2 mágnet jobbra és balra is úgy hogy taszitsák egymást
2020. ápr. 29. 11:08
 4/6 anonim ***** válasza:
És ez mitől fog működni?
2020. ápr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha örökmozgót akarsz építeni, akkor nagyon rossz irányba indultál. Az első két linkelt animációt is rugó, vagy a fogaskerék rúdjára tekert, súllyal terhelt madzag (lánc) adja az energiát, amit időnként fel kell húzni.

A másik lehetőség, hogy elektromágnest és valami egyszerű (akár mechanikus kapcsolós) vezérlést használsz, ami ide-oda löki az ingát, de az is elem vagy tápegység hajtja.

2020. ápr. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#3, Amit írtál, az semmivel nem ad többet, mint a gravitáció hatása, az is a függőleges felé tolja (húzza) az ingát. Hamar meg fog állni, semmi nem tartja mozgásban a lendületen kívül, ami a veszteségek miatt hamar elvész.
2020. ápr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!