Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Villamosmérnök tud űrhajót is...

Villamosmérnök tud űrhajót is építeni?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 19. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Röviden, nem..

Halvány fogalma sincs a tolóerőről, az irányitásról, semmiről ami az építéssel kapcsolatos, legalábbis olyan szinten, hogy működjön...

2020. ápr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Az úrhajó bizonyos rendszereit lehet, hogy meg tudja tervezni. Viszont: elképesztően komplex gépezetekről beszélünk, amit kizárólag csapatmunkával lehetséges összeállítani, amiben számtalan különféle terület szakértői vesznek részt.
2020. ápr. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Tudni tud csak irtó hamar le fog zuhanni.
2020. ápr. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Lego-ból
2020. ápr. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:
71%

Senki sem tud egy szakiránnyal űrhajót építeni.

Száz szakterület csapatmunkája az űrhajó-tervezés.

A villamosmérnökség ennek egy létfontosságú, de kis része.

2020. ápr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy komplett űrhajót nem, hiszen egy villamosmérnök vajon honnan tudná, hogy az űrhajó villamos rendszerének milyen körülményekkel (nyomás, hőmérsélet, hőingadozás, sugárzás, stb.) kell megbirkóznia az űrben? Honnan tudná, hol és milyen ötvözeteket kell használni, milyen hajtómű szükséges hozzá, hogyan kellene megoldani a csatlakozási pontok hermetikus biztositását? és ez csak néhány a milliónyi felmerülő probléma közül, amiknek többsége ráadásul nem is a villamosmérnökök asztalára tartozik.

Egy villamosmérnök (ha kellően képzett és tapasztalt) ha megkapja az előzetes kutatások, vizsgálatok eredményeit, akkor jó esetben meg tudja tervezni az űrhajó villamos rendszerét (bár az is csapatmunka, egy darab villamosmérnöknek kb. 500 évre lenne szüksége egy modern űrhajó villamos rendszerének megtervezéséhez). De egy űrhajó villamos rendszere önmagában édeskevés ahhoz, hogy kilépjen az űrbe, főleg nem élő emberekkel a "fedélzeten".

2020. ápr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TappancsMancs ***** válasza:
39%
A NASA 20-féle különböző mérnöki szakterületen alkalmaz mérnököket, és még olyan is van, hogy rakéta mérnök. De kell oda a villamosmérnök is, de vegyészmérnök is, stb, stb. Még számítástechnikusok is kellenek, mert szoftver is van egy rakétában és űrhajóban is és még a meghajtás koordinálásában is van szerepe szoftvernek (tehát nem csak független számítógép van benne).
2020. ápr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TappancsMancs ***** válasza:
29%

Meg hát a villamosmérnök az elektronika területén dolgozik, és egy űrhajó az nem kizárólag elektronikus részekből áll. Tehát nem tudna űrhajót tervezni.


Még egy kis adalék: az űrtechnológiában a mérnököket egyébként is továbbképzik, mert ott nem a "sima" ismereteket kell csak ismerni. Konkrétan például egy fizikus is továbbképzésen vesz részt, olyanban ami kimondottan az űrtechnológiát oktatja.


Gondolom ezekből már látod, hogy nem tudná megtervezni.

2020. ápr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát azért a komplexitásra hivatkozni az a jellegzetes magyar vitastílus, amikor valami egészen vakvágányra tereli az egyik fél a dolgot. Mert a kérdés nem arról szól, hogy EGY villamosmérnök képes-e egy egész űrhajót annyi idő alatt megtervezni, mint HÉTSZÁZ mindenféle szakember együtt.


Szerintem látszik, hogy itt villamosmérnök még nem válaszolt. Azért a villamosmérnökség nem áll meg ott, hogy az Ohm-törvényt képes felírni háromféleképpen. Én nem voltam gépes, tehát mintegy mellékesen kellett komplett forgógépet tervezni. A vonatkozó vizsga előtt elég sokat tudtam a kristályszerkezetekről, hajszálcsövességről, siklócsapágyakról, az örvényes áramlásról, ésígytovább. Ez ugye még mindig nagyon nem rakétatechnika, de nagyon nem is "jó esetben meg tudja tervezni az űrhajó villamos rendszerét", vagy "Halvány fogalma sincs a tolóerőről", vagy "a villamosmérnök az elektronika területén dolgozik".

2020. ápr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:
65%

Sztrogoff: a kérdésből simán jöhet az a következtetés, hogy a kérdező kifejezetten erre gondol: egy vilamosmérnök saját kútfőből tud-e rakétát tervezni-építeni.

És bizony erre az a válasz, hogy nem.


Sőt. Egy villamosmérnök még az űrhajóhoz szükséges komplett elektromos rendszert sem képes megtervezni.

Mert a villamosmérnökség is nagyon szakosodott terület.


Erősáramú, mikroáramú, elektronikai részek mind-mind más terület.


Tehát pl. az a vill. mérnök, aki mondjuk a villamos szervókkal vezérelt nagyáramú elektromos rendszerek motorjait, tápellátását tervezi, szakirányilag nem feltétlenül ért a vezérlés, a szenzortechnika elemeihez.


Ez tényleg nagyon komplex terület.


Még modellezés terén is.


Javaslom megnézni ennek a srácnak a videóit.

Fanatikus hobbi-rakétaépítő, maga fejleszti, gyártja a komplett vezérléstechnikát a modellrakétákhoz. Elég jól elmagyaráza a videókben, milyen komplex területen kellett, kell képeznie magát ahhoz, hogy a kis rakéták a "nagyokhoz" hasonló vezérlésekkel tegyék a dolgukat.


https://www.youtube.com/channel/UCILl8ozWuxnFYXIe2svjHhg


És ez még mindig csak egy töredéknyi része annak, ami egy nagy rakétához kell.

2020. ápr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!