Mi történik az emberi testtel ha akkora sugárzás éri ami azonnali halált okoz?
ugye azt lehet tudni hogy az eddigi legsúlyosabb balesetek elszenvedői is éltek pár órát utána és hogy mik voltak a tünetek
de mivan akkor ha olyan nagy a sugárzás hogy azonnal meghal az ember
szétt ég a teste vagy annyi sejt elpusztul hogy azonnal leáll a szív,agy működés de ennek biztos van külső nyoma is stb. ?
Az erős ionoizáló sugárzás szétrombolja a DNS-t, de a fehérjéket is...
DNS nélkül a sejt működésképtelennél válik nagyon gyorsan, de ha a fehérjék is szétesnek, kondenzálódnak pl... akkor a sejtek egyből nektrotizálnak. Szétésnek, felrobbannak, kieresztik az extracelluláris térbe a tartalmukat.
Az erős ionizálódás is gyors halált okoz.
A sejtek képtelenné válnak az anyagcserére.
Úgy tudom Cecil Kelley-é a legdurvább dokumentált akut sugárbetegséggel kapcsolatos eset. 60-180 Sv-t szenvedett el, ami brutálisnak tekinthető, hiszen 10-20 Sv is garantáltan halált okoz pár napon belül.
Kelley 36 órát élt még a baleset után, és a tünetek azonnal jelentkeztek: Hányás, remegés, leégéshez hasonló bőr. Viszonylag hamar kapott orvosi ellátást, vérátömlesztéseket, ami nyilván meghosszabbította kicsit a haláltusáját. Kapott brutális fájdalomcsillapítókat is, (de talán humánusabb lett volna megszabadítani szenvedéseitől már közvetlen a baleset után.) A baleset jellege ugyanis egyértelműen előrevitette mi lesz a szerencsétlenül járt Kelley sorsa. Haldoklásának és orvosi "kezelésének" dokumentálása minden esetre hozzájárult ahhoz, hogy többet megtudjunk, mi történne a lakossággal nukleáris támadások esetén.
300-400 Sv már minden bizonnyal azonnali halálhoz vezetne. Talán még lenne idő egy kis várt hányni, mielött kómába esik vagy meghal a szerencsétlen.
Elképzelhetnénk egy olyan erejű röntgen lézert ami könnyen elporlaszthatna egy embert.
Lézereket lehet építeni látható tartományban, mikrohullámban is, rádiótartományban... és értelemszerűen X-ray lézert is létrehozhatunk.
Szerintem azzal könnyedén lehetne ekkora teljesítményt leadni valamilyen eszközzel úgy fókuszálni, hogy 1 méteres sugarú körben verje be azt a x Gray teljesítményt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!