Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet még belőlem valaki a...

Lehet még belőlem valaki a tudományos életben, ha közel a harminchoz kezdek neki?

Figyelt kérdés

Amolyan kihagyott lehetőség kicsit az eddigi életem. Nagyon jó alapokról indultam, nagyon korán feléledt bennem a tudományos érdeklődés, de aztán középiskolában valami elromlott, érzelmileg nagyon instabillá váltam, és depresszióra hajlamos, szorongó kamasz lettem. Ennek ellenére kitűnőre csináltam meg az érettségim, dicséretekkel jöttem el a gimiből, nagyon jó egyetemekre vettek fel. De az érzelmi hullámvasút továbbra is tartott, és a húszas éveim szorongással teltek nagyrészt.


Most már közelebb vagyok a harminchoz, mint a húszhoz, és rettenetesen félek attól, hogy valamitől örökre elestem. Úgy érzem, én azzal tudnám szolgálni a világot, ha kutatnék valamilyen irányban, és gyerekkorom óta ezt a pályát képzeltem el magamnak. Viszont azt látom magam körül, hogy mindenki, aki ilyen pályán áll, az már rég elkezdte, és az én koromban már jócskán PhD-nál tartanak az emberek. Van olyan, hogy valakiből ilyen korban lesz még valaki, vagy ezt már el kéne engednem?


2020. febr. 29. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sohasem késő elkezdeni!
2020. febr. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, főleg ha a depresszióddal is kezdesz valamit.
2020. febr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagj bele! En is majdnem 30 voltam mikor valtottam, eletem egyik legjobb dontese volt. Ha erzed hogy ezt kell csinalnod, akkor csinald, nem keso meg egyaltalan!
2020. febr. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sosem késő egyetemre menni.


24 évesen váltottam, 29 befejeztem az MSct, 32 évesen PhDt csinálom, természettudomány+orvosi műszaki témában.


Semmi gond ha neked 38 évesen jön ez össze.


Viszont az érzelmi instabilitással kell valamit kezdeni, mert a kutató pálya, a vadkapitalizmushoz hasonló publikációs stressz, a források pályázása, a brutális hullámvölgyek és motiváció elvesztése, komplett projectek teljes elbukása, mindez itthon szánalmasan kevés pénzért stb... kb ez a kutatás. Az egyik legnehezebb munka ezt jól csinálni. Általában nagyon sokan kiégnek, fokozódik a depresszió, állandó szorongás, pánikrohamok, 200 órás munkahét. Felőrli az embert. Általános ez külföldön is, 10 év alatt öregszel 40 évet kb :)


Sok sikert

2020. márc. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

1. Mohamed 40 éves koráig jelentéktelen arab kisvárosi kereskedősegéd volt. Csak utána jött a kinyilatkoztatás és a prófétai elhívás.


2. Albert Einstein-t még egyetemi oktatói sem tartották annyira tehetséges kutatójelöltnek, hogy legalább asszisztensnek vagy tanársegédnek meghívják maguk mellé. Egy jelentéktelen szabadalmi kistisztviselőként írta meg korszakalkotó cikkeit.


Sohasem késő.

2020. márc. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyelőre csak annyi érződik, hogy vágysz valamire, de eddig tojtál arra, hogy odatedd magad és tegyél is érte. Félsz, hogy kimaradsz valami jóból. Lemaradsz. Nos a lemaradás már megvan. Tempósan kellene nekiállni cselekedni, vagy lemondani róla. De most már dönteni kellene, hogy csinálod, vagy nem csinálod.
2020. márc. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szolgálni meg elérni valamit két külön dolog.

Rengeteget publikálja, azt mérik az az "elérés".

Én kb kihagytam ezt a felét, de sok tehetséges fiatalt igyekeztem jó pályára állítani.

Nem bánom, hogy nincs komoly nemzetközi hírem, csak vagy 26-28000 egyetemista a hátam mőgött.

2020. márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Reméljük felfedezed a koronavírus ellenszerét. ;-)
2020. márc. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" és rettenetesen félek attól, hogy valamitől örökre elestem"

Hát, ez motivációnak a már elkezdett, de az érzelmi hullámvasút miatt félbehagyott egyetemek újra-kezdésére vajmi kevés. Ez csak egy érzés, amitől szorongsz. Az meg, hogy szolgálni szeretnéd a világot tudományos felfedezésekkel, az gyerekes álmodozás. A tanuláshoz, és a kutatáshoz ennél sokkal több kell! Szedd össze magad, fordulj szakemberhez, tedd rendbe az érzelmi életedet, és küzdj! Szóval cselekedj. Az álmodozás helyett!

2020. márc. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!