Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelentenek ezek a szavak,...

Elitestars kérdése:

Mit jelentenek ezek a szavak, kifejezések?

Figyelt kérdés
karnivor, herbivor, strigoi, vlkodlak
2010. júl. 22. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezek nem magyar szavak. Valami szláv nyelv. De segítek: a carnivorous angolul húsevő (állat). A herbivorous növényevő. Ez tuti ugyanígy van itt is. A másik kettőt nem tudom, mivel valószínűleg nem latin eredetűek, hanem az adott nyelven vannak.
2010. júl. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

strigoi= kuvik (átvitt értelemben démon boszorkány)

vlkodlak= cseh farkasember

2010. júl. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

karnivor húsevő

herbivor növényevő

2010. júl. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. júl. 23. 11:07
 5/14 anonim ***** válasza:
A karnivor, herbivor pedig igenis magyar szavak, biológiában használatosak, bár közülük inkább a herbivor az ami az elterjedtebb (az is főleg mint herbivória, azaz növényevés formában), a karnivort talán ha kétszer hallottam így, inkább ragadozót mondunk, vagy predátort, ha nagyon elegánsak akarunk lenni. :)
2010. júl. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

16:49!


"A karnivor, herbivor pedig igenis magyar szavak..."


Na, akkor ennek még egyszer fuss neki...!

2010. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Előző: Most nem tudom mit kötözködsz mikor teljesen nyilvánvaló, hogy nem a kérdéses szavak etimológiájára gondoltam, hanem arra, hogy ezek a magyarban is használatos szavak.
2010. júl. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs szándékomban kötözködni, de az, hogy valami magyar szó és az, hogy a magyar nyelvben is használjuk, az nem ugyanaz. Ha már a "Tudományok" kategóriában vagyunk, akkor ennyi igényesség elvárható...
2010. júl. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Dehogynem kötözködsz. Egyébként meg akkor ezez az elven mondjuk az iskola, rózsa, angyal, stb. sem magyar szavak, pusztán a latinból "kölcsönzött" jövevényszavak?
2010. júl. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha neked ez lelki megnyugvást jelent, legyen tied az utolsó szó. Írj erre még valamit, és fejezzük be ezt a parttalan vitát. Aki nem akar, az nem is fog érteni...
2010. júl. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!