Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van valaki aki valamilyen...

Van valaki aki valamilyen természettudományt tanult egyetemen?

Figyelt kérdés

ha igen, milyen szakon voltál? És milyen egy napod?

Én is TTK-ra szeretnék majdmenni, éskiváncsi vagyok, hogy milyen a munka a gyakorlatba. (bioszra megyek majd)


2010. júl. 20. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Én pl. bioszt tanultam Pécsett, de még "hagyomános", nem bolognai rendszerben. Milyen egy nap? Bemész az egyetemre, meghallgatod az órákat, bemész gyakorlatokra, megcsinálod, aztán hazamész, attól függően, hogy hány órád van. Este tanulsz vagy szabadfoglalkozás. :) Ha van konkrétabb kérdésed, szívesen válaszolok. :)
2010. júl. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is bioszos vagyok a DE-TTK-n,most leszek másodéves.

Hát sokban különbözik a gimitől.pl: este 9 ig is volt óránk(de csak 8 ig tartották),vagy az órák között sokszor 2-3 órás "szünetek" is vannak(hiába mi állítjuk össze nagyjából az órarendet,egyszerüen nem lehetett normálisat összerakni...)és a bejárósoknak mint ami én is vok,hát nem olyan jó...Meg olyan tárgyaink is vannak amit nem gondoltam h bioszon szüség van rá,mint pl: fizika

Szóval elég bonyolult,főleg h mindent magadnak kell intézni...

2010. júl. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a változatosság kevéért az ELTE TTK-n végeztem pár éve. Kb ott is az van amit elöttem leírtak: reggeltöl délutánig kisebb-nagyobb szünetekkel órák vannak, elöadások, gyakorlatok vegyesen.


Az elöadásokon hallgatod amit az oktató mond, a gyakorlatokon pedig mindenfélét csinálsz: állatot boncolsz, vegyületeket mérsz össze, matekpéldákat oldasz meg stb.


Egy átlagos elöadás másfél óra, de vannak hosszabbak is. az órarended magad rakod össze, így lehetnek akár többórás lukak is az egyes órák között.


Reggel bemész, meghallgatod az elöadásokat/bemész a gyakorlatokra, a szünetekben meg ebédelsz vagy az ismeröseiddel vagy, neadjisten együtt tanultok.


Ilyen a szorgalmi idöszak.


Vizsgaidöszakban (minden félév végén másfél hónap), nincsenek órák, csak a vizsgákra tanulsz és minden tárgyból amit a félévben felvettél viszgát teszel. Az elvégzett tárgyak és a kapott jegyek alapján állíthatod össze a következö féléved óráit.


A legtöbb egyetem nyitott, tehát szorgalmi idöszakban bemehetsz és megnézheted az elöadásokat, így akkor láthatod, hogy milyen az egyetem. Szeptember közepén kezdödik a következö szorgalmi idöszak.

2010. júl. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én most voltam elsős bme-ttk-n, fizika szakon. Kb. olyan egy nap, mint amit a többiek írtak. Ha nem maradsz le és a mintatanterv szerint csinálod a tárgyakat, akkor általában normális időpontokban vannak az órák (kb. 8 és 6 között).

Elég sokat kell otthon is készülni házikkal, jegyzőkönyvekkel és sok órát megérteni is csak otthon tudtam. Fontos volt nagyon, hogy összedolgoztunk az évfolyamtársakkal, így sokkal elviselhetőbb a nagy mennyiségű tanulnivaló és több a jó ötlet is.


Ha valami még érdekel, kérdezz nyugodtan.

2010. júl. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én ELTE TTK-n vagyok, fizika szakon.


Az előzőekkel egyetértek, még annyit fűznék hozzá, hogy ha nem vagy kiemelkedő tehetség, akkor egyszerűen muszáj bejárnod előadásra, mer anélkül nagyon nehéz lesz megérteni az anyagot (sokszor még azzal együtt sem könnyű). A természettudományos szakokat komolyan kell venni, itt nem nagyon lehet kimaradozni az egyetemről, meg ellógni az órákat, mert le fogsz morzsolódni.

2010. júl. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok természettudós, de az ELTE-TTK-ra jártam.

A lyukukon kívül az ütközések is az egyetem velejárói. A gyakorlatok nem ütközhetnek, de az előadások igen. Ilyenkor jegyzetet kell szerezni az ütköző előadásokból. Az egyetem további velejárója a bukás. Szokott lenni pótvizsgázási lehetőség.

Neked biológiahallgatóként lesznek laborgyakorlataid, amik több órásak, de közben kimehetsz például enni, viszont az adott feladatot el kell végezned, jegyzőkönyvet írnod, meg minden.

2010. júl. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem természettudományi szakra jártam, hanem az ELTE-IK-ra, de sok matekot tanultam. Sok előadás/elmélet, és mindegyikhez gyakorlat, hogy ülepedjen kicsit. Szerintem érdekes volt.
2010. júl. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miskolci Egyetem, gépészmérnöki kar.

vagy 5 db matek (kedvencem volt...jahaj régi szép idők), 4-5 fizika (modern és klasszikus), statika, szilárdságtan,rugalmasságtan, dinamika, kémia, metallográfia, elektro, meg a jó ég tudja még mi.


Egy napom? Hát uncsi,

reggel előadás: nem megyek be,

délután gyakorlat: ha jelenlétit vezetnek benézek.:) beadandó: keresni kell egy tavalyi mintapéldát,

zh: kéne egy jegyzet...:P

de este a bulik azok jóóók:)


A gépészeknél inkább a rajzok elkészítése a húzós, hajnalokig A0-ás lapok felett görnyedni, aztán egyetlen tollvonással megsemmisíti őket az illetékes.:)


Bár legszivesebben fizikusnak mentem volna.:) Még ma is imádom.:)

2010. júl. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én fizikus szakos vagyok, leginkább a hosszú órákat utálom pl 3 órás matekóra :P

A laborok viszont akkor is érdekesek ha több mint 4 óráig tartanak, mert ott tudsz csinálni vmit, nem csak nézel ki a fejedből mint órán.

2010. júl. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!