A mai tudomány hogyan képzeli el az emberi agyban az lévő tudás/adat rögzitését?
Kezdetnek okvasd el ezt:
Bár én nem memóriával foglalmozok, de tudok bővebb magyarázatot adni, ha nem értesz valamit. Elég komplex téma, nehéz közérthetően összefoglalni.
Érdekes hírt olvastam nemrégiben, remélem még megvan:
Vagyis olyannyira ismerik már az agyi impulzusokat, hogy képesek azt értelmezni és gépekhez kötni, nem semmi, ha igaz a hír.
#2, érdemes fenntartásokkal kezelni az oroszok anyagát. Egyelőre csak a videót találtam forrásnak.
Itt 100%, hogy valami deepnetet használtak, valószínűleg specifikusan trainingelve.
EEG nevetségesen kevés infót hordoz ahhoz, hogy komoly rekonstrukciókat lehessen végezni.
Megtaláltam a bioarxiv-on. Azt tudni kell, hogy ide ellenőrizetlen, lektorálatlan adatokkal megírt cikkeket lehet feltölteni. Majdhogynem akár kamu cikket is.
Ugyanakkor nincs benne túl sok mágia... itt a gépi tanulás inkább a lényeg, ami előre feltanított anyagból "korreláltatja" az EEG hullámokat a képekkel.
Igazából pont, hogy semmit se tudunk az agyhullámok konkrét jelentéséről. Ez egy gépi tanuló (mesterséges intelligencia) ami megpróbál valami mintázat alapján generálni egy képet. Látható a példákból, hogy ez nem a látott kép visszaállítása, csupán valami torz montázs. Mondjuk vízesésre bead valami random vízesés generált képet.
A korábbi fMRI-s tanulmány is elég ellentmondásos volt, akkor ez méginkább. Ha nagy lapban accepted lesz, akkor elhiszem úgy fél-1-2 év múlva. Ha már elbírálták...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!