A hűtő ajtaja milyen elven záródik le hermetikusan?
Figyelt kérdés
2019. okt. 27. 09:52
1/9 anonim válasza:
Fizika! A levegő nyomása összefüggésben van hőmérsékletével. Ha hidegebb, akkor csökken a nyomása. Következésképp vákuum lép fel, a külső nyomással szemben. Ezért ha jól záródik a hűtőszekrény ajtaja, azt a belső negatív nyomás (vákuum) próbálja behúzni. Megfogalmazhattam volna tudományosabban (tudálékosabban) is, de így bizonyára mindenkinek érthetőbb.
2019. okt. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 A kérdező kommentje:
Ertem es logikus is, de az uj vagy leresztett huto ajtaja is tokeletesen bezarodik.
2019. okt. 27. 13:45
3/9 anonim válasza:
A gumitömítés belsejében mágnes van, az meg erősen vonzódik a vaslemezből készült burkolathoz.
2019. okt. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Szalag szerű mágnes van, a szilikon ajtótömítésen belül. Ez is segít a "tökéletes" záródásban.
2019. okt. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
A #1 válasz akár helyes is lehetne. De az üzemen kívűl helyezett hűtőszekrények ajtaja is jól zár, pedig ott nincs nyomáskülönbség. Jól is néznének ki az áruházak, ha az eladásra kínált több száz hűtőszekrényt kéne bekapcsolva tartaniuk, csak hogy az ajtó záródjék.
A mágnessel kapcsolatos válaszok a helyesek. Ezt bárki könnyen ellenőrizheti, ha pl. egy vasszeget a műanyagtömítés közelébe helyez. Enyhe mágneses vonzást fog tapasztalni. Mivel a szalagmágnes az ajtókeret mentén effektíven nagy felületnek számít, így a vonzóerő a felület mentén összeadódva elég nagy az ajtó zárva tartásához.
2019. okt. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat!
2019. okt. 27. 19:23
7/9 anonim válasza:
#5-nek. Az #1 válasz nem lehetne helyes, hanem helyes. Csak nem teljes. Az ajtó záródása és erős záródása között van különbség. Erről meg is lehet győződni mondjuk két azonos hűtőgéppel, amelyek közül egyik üzem alatt van, másik nem.
Egyébként e különbséget ki is számíthatod, ha veszed a megfelelő hőmérséklet-nyomás egyenleteket, valamint a hűtő felületét.
2019. okt. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
#7-nek: Azt ugye vágod, hogy a légnyomáskülönbségen alapuló elméletnek csak az első ajtónyitásig és állandósult stacioner esetben van kismértékű hatása?! Az első ajtónyitáskor u.is a nyomás kiegyenlítődik, hogy odabent hömérsékletcsökkenés miatti nyomáscsökkenés alakuljon ki, ahhoz pedig idő kell, akár 20-30 perc is. Vagyis ha nem lenne mágnes a tömítésben, akkor akár félórig is valamivel ki kéne támasztani az ajtót, ami zárva tartja azt.
2019. okt. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
az ugye megvan, hogy a hűtőben van egy "összefolyó árok" hátul, aminek van egy kifolyója, ami elvezeti a lecsapódó kondenzvizet /a kompresszorra elpárologtatás céllal/
szóval van egy kifolyó, ami megszünteti a légnyomáscsökkenést a hűtőben
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!