Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen elven működnek a...

Milyen elven működnek a színfogó kendők?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam már ezen, de nem sikerült megfejteni, hacsak nem most :D.


Elvileg ha egy ruha ereszti a színét, az a vízbe mosódik, tehát oldatba kerül, és az egészet átjárja, megfestve azokat, melyek szálain vannak a festék befogadására alkalmas helyek. Egy plusz rongy ezen nem segít.


Ha a színfogó kendőben olyan anyag van, ami hamarabb betölti a helyeket, melyek képesek felvenni a festéket, és ezzel együtt a kendőből mosódtak ki, ezért lesz az színes, akkor az adott ruhához nem is kell több színogó, vagy száradáskor, ezek "kiesnek"?


Szóval, szerintetek mi lehet az elv? :)


2010. júl. 16. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Itt lehet ingyen termékmintát kérni:

[link]

Teljesen ingyenes, én már kaptam párat.

2010. júl. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
58%

A víz, a mosószer és a hő hatására mosásnál a szennyeződések mellett a színek is kioldódhatnak


A kioldott színek és szennyeződések negatív töltésűek így visszatapadhatnak a pozitív töltésű ruhára.


A SZÍNFOGÓ® úgy működik, mint a mágnes.


A kioldott színeket és szennyeződéseket a SZÍNFOGÓ® felfogja.

2010. júl. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!