Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy TDK dolgozat mekkora...

Egy TDK dolgozat mekkora munkát jelent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most leszek másodéves egy műszaki szakon, és úgy döntöttem, hogy szeretnék TDK dolgozatot írni. (Egy tanár javasolta korábban, hogy akinek van kedve hozzá, az kezdjen bele. Én meg megfogadtam. :) ) Felkerestem vele már egy egyetemi tanárt, aki az adott tanszéken a TDK felelős. Azt mondta, hogy az első félévben nagyrészt a szakirodalmazással fogok foglalni, a második félévben pedig adatfeldolgozás illetve vizsgálatok lesznek.

Ez mekkora munkát jelenthet? Hogy kell ezeket elképzelni?

Még nem jutottam el vele a személyes konzultációig, mert nyaral éppen.

A TDK dolgozatból (ha egybevág a leendő szakirányommal) ki lehet hozni egy diplomamunkát is?

Köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 11. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy részét mindenképpen ki lehet hozni, én is TDK-ztam (leadni ugyan nem adtam le) de a diplomamunkám 1/3-át kitette. ctrl+c,ctrl+v. Van vele egy kis meló, de nem vészes, ha elakadsz akkor a tanárral konzultálgatsz. Nem kell azért annyira komolyan venni. Ha meg jó eredménnyel zársz, akkor maradhatsz doktorin is. Ismerek olyat akinek a diplomamunkáját 1 az 1ben lefedte a TDK.

Sztem vágj bele, bajod nem lehet belőle, ha megunod vagy nehéznek találod akkor abbahagyod. Semmi sem kötelező.:)

Én is abbahagytam félúton mert nem láttam értelmét, bár lehet doktorira is mentem volna, de a fenének volt kedve még 3 évet tanulni, és 4-ed annyi fizetésért ottmaradni mint az iparban:)

2010. júl. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha összeszeded a netről az anyagot, akkor szinte semmi :D
2010. júl. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze,egy jó tdk munka egy diploma alapja lehet. A munkamennyiség relatív, akármennyi időt el lehet vele tölteni. :)
2010. júl. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ősszel TDK-zok kísérletesből, a szakdoli helyemen vagyok egy éve, elejében cikkeztem, aztán bekapcsolódtam a munkába... Most írom a szakdolgozatom, az lefedi a TDK-t! Vagy inkább azt mondanám, h. a TDK lefedi a szakdolit, mert nyilván a szakdolgozat nagyobb munka (30 oldal, TDK: 2 oldal leadva, plusz ppt...). Érdemes a szakdolgozattal kezdeni!
2010. júl. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!


Ha jól számolom, akkor rá egy jó évem. Szerintem az alatt össze lehet hozni egy dolgozatot. Ezért "izélek" ezen annyit, mert elég nehéz az egyetem így is, és még ez is jön rá, és nem akarom, hogy a plusz munka a tényleges tanulás rovására menjen.

2010. júl. 11. 19:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy év elég, ha melózol rajta.
2010. júl. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
akármit is csinálsz, az a tanulás rovására megy (kivéve a tanulást magát:p). De egyetemen nem feltétlenül az a cél, hogy mindenből 5 legyél, bár lehetséges nem azt mondom, de nem TDK mellett. Illetve ha olyan az egyetem talán akkor, de egy műszaki irányú egyetem nem olyan szerintem!
2010. júl. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Az első válaszoló vagyok:

Az egyetem célja nem a tanulás maga. (és ezzel párhuzamosan nem is a bulizásé:) Volt pár egyfolytában tanulós osztálytársam, hogy meglegyen az a bizonyos átlag, legyen köztársasági ösztöndíj...stb stb. (nem volt rá szükségük).

Mi is ugyanannyi idő alatt végeztük el csak max 1 egész átlaggal kevesebben. és mégis, most így 1-2 év távlatában olyan jó vissza emlékezni az egyetemre, a rengeteg élmény, az ismerősök, akár a bulik, vagy akár egy jól megszervezett bográcsozás, kirándulás. Sőt még a közös tanulások is:) Sikerült egy olyan jó összetartó társaságot összehozni akikre a mai napig lehet számítani bármikor.

És hogy mire emlékeznek vissza azok akik mindig tanultak és nem volt idejük? Hát jó kérdés... nekem biztos nem az fog eszembe jutni, hogy hú de jól felkészültem a gépszerkezet tanra márciusban, nekik viszont nincs más emlékük.

Az egyik prof mondta előadás közben, hogy tisztában vele hogy az egyetemista alapvetően elevickél itt pár évet, és ha a sors úgy hozza kap még mellé egy diplomát is. :) Azt mondta hogy ezzel nincs is semmi baj. Sőt, ne a tanulás legyen a célunk, meg a lehetetlent kívánó tanároknak való megfelelés. találjuk meg mindenben az egyensúlyt, építsünk kapcsolatokat, barátokat. mert évek múlva csak ez fog számítani. (egy másik idézete:"az én tanárom még akkoriban azt mondta, hogy azért van két járda, hogy ha jön a felesége át tudjon menni a túloldalra. Akkor még nemigazán értettem, most már egyre jobban...":D)

2010. júl. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én véleményem meg az, hogy igenis tanuljon minden nap az ember (bár ahogy leszűretem ez egyes szakokon nem szokás, nálunk TTIK-n igen). Hétköznap tanulás keményen, pénteken buli, szombaton másnaposság/szex az előző nap összeszedett emberkével :D, vasárnap alvás. :D Nálunk bevállt, le is diplomáztunk mind időben.
2010. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a nem a tanulás az elsődleges cél a középiskolára igaz. Ott a szociális kapcsolatok építése a legfontosabb, utána egyetemen úgyis mindent (újra) megtanul az ember. A mi szakunkon (bme-ksk) aki nem tanul, az megbukik. Itt nincs olyan ember, aki az 5ösért menne minden tárgyból, mert még a legjobbak is örülnek némely vizsga után, hogy egyáltalán átmentek.


Ugyanakkor az egyetem nem feltétlenül ér véget a 5-6 évvel (vagy bsc után msc-vel), hanem ennek még lehet folytatása. Nem mindenki fog elkezdeni robotmunkát csinálni, amire betanítják, ozt jónapot, hanem lesz olyan is aki kutat, vagy esetleg oktat. És ezen embereknek muszáj tanulniuk egyetem alatt, különben nem lesz miből építkezni a továbbiakban.

2010. júl. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!