Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A klímaváltozás jelenlegi...

A klímaváltozás jelenlegi trendjei a Föld mely részeit érintik pozitívan?

Figyelt kérdés

A Föld népességének nagyja jelenleg főleg azokon a helyeken él, ahol eddig valamilyen szempontból jó volt a klíma, és ahhoz alkalmazkodott, azt szokta meg. Ez borulóban van, és szinte senki nem mondja, hogy a saját környezetének klímája jó irányba változik.

Érdekelne, hogy vannak-e olyan részei a Földnek, ahol a klíma lokálisan javulóban van? Mely régiók lehetnek "nyertesei" a klímaváltozásnak, legalábbis relatíve a világ többi részéhez képest? Mittudomén, például a türkmén sztyeppék elkezdtek esőt kapni és kivirágzani, vagy valami korábban túl hideg régió enyhébb lett.

Tisztában vagyok vele, hogy összességében rossz a folyamat, de vannak-e olyan ritkán lakott területek, amelyek (mondjuk pár évtizedes távlatban) profitálhatnak?



2019. máj. 13. 18:04
1 2
 1/16 EagleHUN ***** válasza:
Sajnos egyiket sem!
2019. máj. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát minket biztosan nem, ezzel a 10 fokokkal májusban. Méghogy globális felmelegedés!
2019. máj. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Egyrészt klímaváltozásról van szó.

Ennek egyik eleme a melegedés.

És azért mert egyszer hideg van, nem jelenti, hogy nem változott az átlaghőmérséklet.


De még mindig a nagyobb baj a klíma változás.

2019. máj. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a problémakör egyszerűen nem értelmezhető. A klíma rengeteg tulajdonsággal rendelkezik, "romlása" nem azt jelenti, hogy az összes tulajdonság romlik. Hanem egyesek nagyon, mások alig, megint mások egyelőre nem változnak, és lehetnek javuló állapotot mutató tulajdonságok is. Itt a változást egyfelől nemcsak annak mértékével jellemezzük, hanem az adott tulajdonság fontosságával is. Ugyanakkor éppen a változás miatt egy bekövetkező állapot tovább változhat, esetleg hosszabb ideig alig, majd erősen.


Szóval így általánosságban semmit sem lehet mondani. Egyes helyek esetleg hőmérséklet szempontjából lehetnek romló tendenciájúak, ugyanakkor széljárás szempontjából javuljat, miközben a csapadékosság alig változik. Viszont időbeli eloszlása drasztikusan átalakul. Nem mindegy például, hogy mondjuk 1500 mm éves csapadék egyenletesen esik le, vagy egy hónap alatt, aztán semmi.

2019. máj. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 2*Sü ***** válasza:
100%

#2> Hát minket biztosan nem, ezzel a 10 fokokkal májusban. Méghogy globális felmelegedés!


Sajnos a hűvösebb idő pont a klímaváltozástól van. Mi még megúsztuk, mert mi csak egy hűvösebb május eleji időjárást kaptunk – egyébként eközben meg a sarkkörön 30°C meleg van… –, az USA-ban a télen ez kissé zordabb időjárást okozott.


A probléma az, hogy létezik egy északi-sarki állandó ciklon, angol nevén az un. polar vortex. Ezt a felső légrétegben egy alacsony nyomású terület adja. A ciklon úgy működik, mint egy „hűtőajtó”, egyrészt nem engedi a hideg levegőt délre, másrészt nem engedi a meleg levegőt betörni a sarkvidékre. A globális klímaváltozás miatt ez a ciklon gyengül, így egyre hajlamosabb eldeformálódni ( [link] ). Ez azt jelenti, hogy észak-dél irányú áramlások jönnek létre, a hideg sarki levegő délre, a meleg levegő a sarkokra tud betörni. Ezért van ilyen szép hőtérképünk: [link]

2019. máj. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 EagleHUN ***** válasza:

Sőt #2 pont azért tudott hideg lenni mert változik a klíma.

A melegedés legyengítette a sarkok körüli cirkulációt ami hullámzásba kezdett.

Ez azt jelenti hogy a hideg is jobban ki tud törni a sarkokról és a meleg is jobban be tud oda törni.

Tehát gyakrabban lehet olyan mint most akár nyár közepén is lehetségessé vált hogy bezuhan 10 fokra aztán megint 20-30-40 lesz.

Ezt sem az élővilág sem az emberek nem fogják jól viselni.

Ala verzus a sarkokra betörő hőhullámot sem a jég sem az élővilág nem fogja jól viselni.

2019. máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 EagleHUN ***** válasza:
2019. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 EagleHUN ***** válasza:
56%

Nem 50 év múlva nem is 20 év múlva lesz katasztrófa.

Klímakatasztrófa már MOST van!

Elkéstünk emberek!

Minden intézkedés és akció stb a dolog (az elszabadult klíma) megfékezésére már csak "tűzoltás" illetve csak kárcsökkentés lehet.

Rendkívül fájdalmas (gazdaságilag, életszínvonalban stb...) intézkedésekkel!

2019. máj. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Alex Fly ***** válasza:
100%
Esetleg Észak-Amerika keleti partvidékét (Labrador és környéke). Ha leáll a Golf-áramlat, akkor annak másik ága is megszűnik, ami a sarkvidéki hideg vizet szállítja a karibi térségbe. Így ennek a hűtő hatása nem fogja befolyásolni az említett terület időjárását...
2019. máj. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

#8 Ha árvíz van valahol, az az ott élők számára katasztrófa. De nem az emberiség számára. Attól persze azt az árvizet is kezelni kell, de vedd észre, a klímaváltozás egyik legfőbb problémája, hogy hozzá nem értő, vagy azt félreértők hetet havad összehordanak róla.


Még valami. Egy előadásról elkéshetsz. De ha minden problémára úgy reagálsz, hogy "elkéstünk", azzal azt üzened, nincs mit tenni. Van! Tedd meg! Ennyi.

2019. máj. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!