Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A jelenlegi, elviselhetetlen...

A jelenlegi, elviselhetetlen meleg a globális felmelegedés következménye?

Figyelt kérdés
Egyszerűen borzalmas milyen az idő. Hiába esik az eső hajnalban, vagy reggel, délre eltűnnek a felhők és megint süt a nap ezerrel és árnyékban 30 fok lesz. Abnormális ez az idő. Mintha Afrikában élnénk. Legalább egy olyan nap lenne, amikor ne sütne a nap!!!
2018. júl. 25. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Abszolút nincs se elviselhetetlenül meleg, se anbormális idő.

Ha valami, akkor eddig kifejezetten enyhe a nyár.

2018. júl. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, idén még nem volt hőségriadó, ellenben tavaly ilyenkor már túl voltunk legalább két-három riasztáson.
2018. júl. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Olyan hőség van, hogy már a hőségriadót bejelentő munkatársak se bírnak rendesen dolgozni :)
2018. júl. 25. 15:07
 4/11 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

A globális felmelegedés azt jelenti, hogy a Föld átlag-hőmérséklete nő. ÁTLAG-hőmérséklete! Tehát a bolygó egész területén inkább nő, mint csökken. Valahol csökken!


Szóval az, hogy (számodra) meleg van igazából semmit sem jelent. Akár az is lehetne a globális felmelegedés hatása, hogy hideg van. De nem az, mivel ez a jelenség csak években mérve látványos...


Amúgy meg már kicsit kezd fárasztó lenni, hogy minden héten megkérdezi ezt valaki... Komolyan ennyire érthetetlen az a része, hogy GLOBÁLIS??? lokális nem egyenlő a globálissal!... :/

2018. júl. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kerdezo, ideje lenne megismerkedned azzal a tennyel, hogy juniusban, juliusban es augusztusban hazankban tobbnyire nyar szokott lenni.
2018. júl. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát én utána néztem kicsit, és bizony Magyarországon még nagyobb ütemben is tendál felfelé a hőmérséklet, mint globálisan. A met.hu adatai szerint az utolsó 100 évben nálunk 1,2 °C-t emelkedett az átlaghőmérséklet, míg globálisan "csak" 0,9-et. A pillanatnyi kánikulák nélkül nem lenne átlagos lokális hőmérséklet növekedés, a lokális átlaghőmérséklet növekedések nélkül pedig nem lenne globális felmelegedés, így nem mondhatjuk, hogy nincs összefüggés. Felfelé húzzuk az átlagot.
2018. júl. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 dellfil ***** válasza:
2018. júl. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igazából azt kell látni, hogy az időjárás lokális meghatározása nagy jelentőségű feladat, a meteorológiában alkalmazott modellek is bizonyos megszorításokkal élnek, ezen túl pedig a hosszabb előrejelzés valószínűségi pontossága is csökken.


Emiatt aztán azt sem lehet pontosan és determinisztikus modellel alátámasztani, hogy egy-egy térségben a lokális időjárás és a globális felmelegedés közötti összefüggés milyen.

Feltételezések vannak, ebből a mai napig a legkülönbözőbb tanulmányokat, szakcikkeket lehet írni.


Az ember hőérzete is több tényezőtől függ, néhány példa:


1. Az emberi hőérzet függ az emberi test párolgásának a mértékétől. Azaz ha nagy szél van pl, az gyorsítja a párolgást, és hidegérzetet kelt.


2. Nem mindegy a levegő páratartalma. Ha esik is az eső, az nem feltétlen fogy lehűlést eredményezni, mert a páratartalom növekszik, és az ember ezt úgy fogja érzékelni, hogy nehezebb a levegővétel, mert amúgy is kevesebb az oxigénszázalék ilyenkor.

Van, aki meg a párás, gőzös levegőt eleve nem bírja, mert egyébként is megterhelő az emberi szervezet számára.


3. Az sem mindegy, milyen környezetben tartózkodik az ember. Pl. ha valakinek az ablaka nyugatra néz egy panelházban, akkor egész délután olyan hősokkot kap az épületszerkezet, hogy azt még éjszaka is sugározza.


4. Az sem mindegy, hogy az ablak alatt mi van. Ha pl. egy beton utca -és járdafront, az is nyeli be a napsugárzást folyamatosan, majd később sugározza kifelé.

Világosabb anyagoknak ez a fajta hiszterézise kedvezőbb ugyan, de ott meg a reflexióval van probléma.

Pl. télen a leesett friss fehér hó a rá érkező napsugárzásnak 80-90%-át is visszaverheti.

Hasonlóan ez a világos kültéri járólapoknál nyáron.



Szóval elég széles területet ölel fel maga a kérdés felvetése is, és nem is gondolnánk talán, mennyi minden külső hatás befolyásolja az emberi közérzetet is.

2018. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
A globalis felmelegedes europara a golf aramlaton keresztul hat erezhetoen, es nem konkret honersekletben merheto hanem az eghajlat megvaltozasaban mutathato ki a hatasa. Es inkabb a lehules iranyaba tendal, mintsem a melegedes fele.
2018. júl. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Az Európában is sok helyen rekord-döntögető időjárási események gyakorisága szorosan összefügg a globális klímaváltozással.


De a klíma egy nagyobb időszak átlag-időjárását jelenti, az időjárás pedig pillanatnyi.


Ez olyan, mintha azt kérdezném, hogy a vonatok átlagsebességének növekedési tendenciája-e az oka annak, hogy a Kiskunmajsai vonatbalesetben a vonat sokkal gyorsabban haladt, mint egy 10 évvel ezelőtti másik baleset esetén. (A dolgok természetesen összefüggenek, de más skálán vannak.)

2018. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!