Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért van még ma is annyi...

Miért van még ma is annyi betegség amire nincs gyógymód?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés betegségre találtak az elmúlt 100 év alatt gyógymódot. Miért van ez?
2019. febr. 20. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert még nincs olyan szinten a tudomány.
2019. febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Mire mennél, ha lenne ? Rákerülnél akkor is egy több hónapos várólistára....
2019. febr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon kevés betegségre találtak az elmúlt 100 év alatt gyógymódot."


Hát, végül is csak a mai embert reálisan veszélyeztető baktérium- vagy vírusfertőzések, ill. egyéb megbetegedések (pl. rák) kb. 80%-ára az elmúlt 100 évben fejlesztettek ki gyógymódot.

Szóval, mi is a kérdés?

2019. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon kevés betegségre találtak az elmúlt 100 év alatt gyógymódot."


Ez k*rvára nem igaz!!! Gondolj csak az antibiotikum meg a védőoltás feltalálására! (Meg van egy csomó minden más is, de ez a kettő a legfontosabb.) Ma azért nem látsz gyerekeket vastüdőben, meg olyan embereket, akik torokgyíkban vagy éppen szifiliszben halnak meg...


"Miért van még ma is annyi betegség amire nincs gyógymód?"


Azok a betegségek amikre gondolsz abból adódnak, hogy az emberek egyre tovább élnek. Pl. ahogy öregedsz, a vérnyomásod egyre magasabb lesz (egy bizonyos kor után az a "normális", ha az egészségesnél magasabb), ez pedig egy csomó betegségnek a talaja. Vagy minél többször osztódnak az évek alatt a sejtek, előbb-utóbb becsúszhat egy olyan génmutáció, ami rákot okoz. Vagy az ízületek elkopnak.

Itt gyakran nem tudunk annyira belenyúlni a szervezetbe (mivel molekuláris / genetikai szinten kellene), hogy a kiváltó okot végleg megszüntessük. Pl. cukorbetegeknek amíg adunk inzulint, addig tök jól elvannak, de nem tudjuk az összes sejt génjeit úgy módosítani, hogy inzulinreceptorokat termeljenek ezerrel (vagy mit tudom én mit kellene csinálni, lehet hülyeséget mondtam most).


Ezen betegségek jellegéből adódóan a modern gyógyítás alapja a prevenció + korai felismerés lenne fontos. Főleg ráknál ugye.

2019. febr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire nem lehet valaki fogyatékos

himlő, pestis, kanyaró, antibiotikumok, szívműtét, epeműtét, plasztikai beavatkozások, égési sérülések ellátása, fájdalom csillapítás, ezek mondanak valamit.

azt hiszem becarnál ha az 'anno§ellátást kapnád mindenből.

2019. febr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5


A gyógymód nem összetévesztendő a kezeléssel, tünetek enyhítésével.

És a kérdés az volt, hogy miért van még mindig annyi betegség manapság?

2019. febr. 20. 22:46
 7/10 Wadmalac ***** válasza:

"És a kérdés az volt, hogy miért van még mindig annyi betegség manapság?"

Mennyi?

Töredéke annak, ami mondjuk 100 éve létezett.

Kivétel az a hatalmas kupac betegség, amit száz éve nem is ismertünk, de pusztított, csak fogalmunk sem volt róla, hogy létezik.


Hogy miért van?

Mert egyelőre emberek vagyunk, nem istenek.

Egyre több dolgot tudunk megoldani, de természetesen még nem mindent.

És mindig lesz valami, amit még mindig nem tudunk megoldani.


Ennyi erővel kérdezhetted volna, hogy miért nem tudunk még hétvégi piknikre elröpülni az Alpha Centaurira, miért nem tudunk halálcsillagot építeni, miért nem tudunk jedi erővel tárgyakat mozgatni.

2019. febr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Wadmalac


Van rengeteg gyógyszer nem mondom...de gyógymód szinte semmire. Ha egyszer beteg lettél akkor azzal kell élned. Gyógyszert kell szedned életed végéig. Vannak kivételek mint az antibiótikum de az is csak az immunrendszered gyengítése árán tud segíteni.


Végleg nem tudják megszabadítani a komoly betegségektől az embereket. Ezért nem is azt kérdezted, hogy miért nincs gyógyszer a betegségekre hanem miért nincs gyógymód.


Egyik ötlet ami beugrik az a pénzkérdés. Mivel nem éri meg bizonytalan kimenetelü, egyébként attörést jelentő kuatásokat finanszírozni a kockázat miatt. Ezért maradnak annál ami már bevált és lemondanak a még jobbról.


Viszont lehet hogy az emberi agykapacitás kevés gyógymódok megtalálásahoz és ezért megállja a helyét az a kijelentés, hogy nem vagyunk istenek.

2019. febr. 21. 13:26
 9/10 anonim ***** válasza:

"Van rengeteg gyógyszer nem mondom...de gyógymód szinte semmire. Ha egyszer beteg lettél akkor azzal kell élned. Gyógyszert kell szedned életed végéig. Vannak kivételek mint az antibiótikum de az is csak az immunrendszered gyengítése árán tud segíteni."


Hát én nem tudom, voltam mumpszos, bárányhimlős, kanyarós, influenzás, volt tüdőgyulladásom, mégsem kell egész életemben gyógyszert szednem rá, mert kigyógyultam ezekből. Nagymamámnak rákja volt, unokatesómnak perforált vakbele, egy ismerősöm apjának fertőző májgyulladása, aztán szövődményéként májelégtelensége (--> májcsere), egy másik ismim lime-kóros volt, meg még biztos tudnék mondani pár betegséget ami a közvetlen környezetemben "hódított", mégsem kell egyikőjüknek sem élete végéig gyógyszeren élnie.

Nem mondom, hogy nincs ilyen, amit leírtál, mert tényleg van, hogy egy életen át gyógyszert kell szednie egyes krónikus betegségben szenvedőknek. De nem értem, miért akarod úgy beállítani, mintha ez lenne az általános. Kábé minden 20. betegnek kell a betegségére élete végéig gyógyszert szednie, 19-nek meg nem.

Miért jó neked, hogy a kérdéseid, reakcióid mind tele vannak csúsztatásokkal, valótlan állításokkal? Mit szeretnél elérni ezzel a sok kamuzással?


"Végleg nem tudják megszabadítani a komoly betegségektől az embereket. Ezért nem is azt kérdezted, hogy miért nincs gyógyszer a betegségekre hanem miért nincs gyógymód."


Influenzára például kiváló gyógymód, ha ágyban fekszel pár napot, tejes-vajas törtkrumplit eszel és jó sok forró teát iszol. Ezen kívül más igazából nem is kell, legfeljebb egy-két lázcsillapító, ha esetleg nagyon felszökne a lázad. De még az sem feltétlen fontos, csak egy-két szem paracetamol olcsóbb, mind egy kád 37-38 fokos víz, amibe beleülsz, és megvárod míg a tested kihűl a vízzel együtt.

Megszabadítani meg azért nm tudják az meberiséget az influenzától, mert a vírusa az egyik legmutagénebb az ismert kórokozók közül, évente van hogy többször is mutálódik. Ezért is kapod el mindig, mert amelyik által okozott betegségen már átestél, az ellen már kiépített védelmet a szervezeted, de a következő évben egy kicsivel másabbá válik a vírus, és az az ellenanyag hatástalan ellene, amit a szervezeted már ismer, termelni tud. Ezért van az is, hogy minden évben új vakcinát kell rá kifejleszteni, mert igazából minden évben más vírustörzs okozza a járványt.

2019. febr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

"Van rengeteg gyógyszer nem mondom...de gyógymód szinte semmire. "

Ez még csak a leghalványabb mértékben sem igaz. simán csak fogalmad sincs, mennyi rengeteg betegségre van végleges gyógymód, mert csak azok a közszájon forgó betegségek ,amire nincs.


"Ha egyszer beteg lettél akkor azzal kell élned."

Teljesen alaptalan általánosítás.


"Végleg nem tudják megszabadítani a komoly betegségektől az embereket. Ezért nem is azt kérdezted, hogy miért nincs gyógyszer a betegségekre hanem miért nincs gyógymód."

Vannak olyan betegségek, amit ma is csak kezelni tudunk, megszüntetni nem. Mivel nem vagy sem orvos, sem biológus, nem igazán van alapod minősíteni, hogy ez az orvostudományunk balfszsága-e.


Amúgy nem az.


"Egyik ötlet ami beugrik az a pénzkérdés. Mivel nem éri meg bizonytalan kimenetelü, egyébként attörést jelentő kuatásokat finanszírozni a kockázat miatt."

Te magad állítod, hogy rengeteg gyógyíthatatlan betegség van. Akkor miből költsenek egyszerre rengeteg betegség irányú kutatásra egyszerre sokat?

De amúgy a pénz nem csodaszer. Attól nem történik automatikusan áttörés, hogy milliárdokat költesz rá.


"Ezért maradnak annál ami már bevált és lemondanak a még jobbról."

Nem lemondanak a jobbról, hanem egyelőre nincs jobb.

Persze vannak a világon olyan gyógymódszerek a világon egyes betegségekre, amire itt Mo.-on éppenséggel nincs még anyagi, technikai háttér. Itt nincs. Ahol van, általában ott sem a kisembernek TB kártyára.


Lehet fortyogni a gyógyszerlobbi árgengszterkedéséről, de bele kéne gondolni, hogy egy új gyógyszer kifejlesztéséhez mennyi technikai háttér és mennyi ember munkája kell. És akik csinálják, azok sem kapnak a közértben zsemlét köszönömért.


"Viszont lehet hogy az emberi agykapacitás kevés gyógymódok megtalálásahoz és ezért megállja a helyét az a kijelentés, hogy nem vagyunk istenek."

Félreértelmezed a mondatot.

Attól még az ember nem ergya, hogy nem tudta a kődarab alá illesztett első hengeres farönkből feltalálni az önfelfújó gumikerekes ipari csapágyas futóművet.

A fejlődés mindig az előtte felfedezett ismeretekre épít, ritka közte a forradalmi ugrás és az vagy jön, vagy nem.


Tekintsd életre szóló alapszabálynak: sose minősítsd olyan szakterület eredményeit, amelyik szakterületet nem ismered, mert az esetek túlnyomó többségében hibás lesz a végkövetkeztetésed.

Mint most is.

2019. febr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!