Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » M44 Bobo mozdonynak az elektro...

M44 Bobo mozdonynak az elektro meghajtása az hogy épül fel?

Figyelt kérdés
2019. febr. 4. 10:01
 1/8 Wadmalac ***** válasza:

Az M44 a Ganz-Mávag DVM2 mozdonya.


[link]

2019. febr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
magyarul ez direkt hajtású, nem ward leo rendszerű?
2019. febr. 4. 13:11
 3/8 Wadmalac ***** válasza:

Hát ha a direkt alatt azt érted, hogy nincs szinkronmotorral hajtott egyenáramú generátor és DC motorok, akkor igen.


Nem tudom, nálunk van, volt-e forgalomban olyan mozdony a V41-en és a V42-n kívül, ami a Ward-Leonard forgóátalakítót használja, használta.

A Nohabok (M61) is a dízelmotorral közvetlenül hajtották a DC generátort és azzal a DC motorokat.

2019. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ha már ennyire benne vagy a témába, akkor v41,v42-höz kapcsolási rajzot tudsz-e?
2019. febr. 4. 18:59
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

Azért annyira nem vagyok benne, hogy polcon álljon a komplett sorozat.

De tutira gyorsan ki lehet guglizni.

2019. febr. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

Ők biztosan tudnak segíteni:

[link]

2019. febr. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 D.O.81 ***** válasza:

A ward-leonard hajtás: AC motor hajt DC generátort, mely közvetlen villamos csatlakozással hajt DC kommutátoros motort. A sebességet a DC generátor gerjesztésével állítják be. Azt, hogy a DC gépcsoportot mi hajtja, tök mindegy (AC motor, DC motor, benzin, gáz, vagy dízel motor). A lényeg a DC generátor gerjesztése, így kis teljesítményveszteséggel vezérelhetünk nagyon nagy teljesítményt.


Üdv.

2019. febr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
https://www.youtube.com/watch?v=AlRX7IUGYzs kis ismertető (én videóm)
2019. febr. 9. 22:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!