Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség a karbon gél...

Mi a különbség a karbon gél és a grafitos zsír közt?

Figyelt kérdés
Nem parasztvakítás 6000ft ért egy tubus karbon pasztát venni sima ipari grafitos zsír helyett ha a kerékpár váz nyeregcső illeszkedést akarom bekenni?

#kerékpár #bicikli #karbon váz #grafitos zsír #karbon paszta #karbon gél #carbon cső
2018. nov. 17. 12:07
1 2
 11/18 Wadmalac ***** válasza:

Most hétvégén fogom kivenni a karbon kormányomat cserére a stucni bilincséből (ami szintén karbon), megnézem, mi nyomot hagyott rajta a Loctite menetrögzítő és jelentek.

Csere oka: 20-as tempóról első keréken táncolva, koppanva megállás egy úthibában, ami a 120 kilóm jelentős részét a kormányra helyezte ütésszerűen és még csak nem is függőleges irányban, így az aero lapítás kezdetének tövében elreccsent. Mindez nulla fokban, amikor a műanyag akkor is ridegedik, ha karbon kompozit.

2018. nov. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 szlory válasza:
Tudsz élni :D
2018. nov. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Wadmalac ***** válasza:

"Tudsz élni :D"

Csak upgradelem a múltbeli szintet, anno alu kormányokat törtem, de haladni kell a korral. :D

2018. nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
De nem szárazon raktam vissza a csövet hanem grafitzsírosan. Mert én azt hittem a grafit ugyan az mint a karbonpaszta. Szóval ott tuti nem ment bele homok , a hangok az esős időben szüntek meg de lejjebb is engedtem a csövet. Most már nem nyúlok hozzá amíg meg nem jön a paszta aztán csontra törlöm az egészet ,bekenem és kiderül .Ha meg továbbra is recseg már úton van kínából a karbon nyeregcső.
2018. nov. 22. 22:02
 15/18 A kérdező kommentje:

Wadmalac szerintem bringákat nem 120kilóra méretezik ha csak nem valami brutál milliós DH géped van. De annak meg nem kéne eltörnie a kormánynak sztem.


Én a 66 kilómmal nem félek a töréstől.

2018. nov. 22. 22:04
 16/18 Wadmalac ***** válasza:

"Wadmalac szerintem bringákat nem 120kilóra méretezik"

Nos, de. Amelyiken nincs ráírt súlyhatár, azt igenis túl kell méretezni.

Konkrétan a karbon cuccokon van súlyhatár. Ezért is nem vettem karbon nyeregcsövet meg villát, de azért egy kormány normál esetben nem kap annyit, hogy plusz testsúly gond lenne. Most kapott.

De adott helyzetben ezt egy 80 kilós is eltörte volna.

2018. nov. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Megjött az úgy karbon cső és paszta is , bekentem összeraktam pár 10 méter tekerés után úgy recseg nyávog zakatol nyikorog mintha föl akarna robbanni.


Már papírt is csúsztattam a vázba hogy jobban töltse ki a kontaktot de nem elég.


Már arra is gondolok hogy a hang a nyeregszárból indul ki de akkor meg nem magyarázza hogy ha nincs kihúzva annyira a cső akkor sem nyekereg.


Vagyis a nyekergés a nagy erőkarral van összefüggésbe , lehet a bilincset kéne kimosnom de az se hihető szerintem .


Amit még megtapasztaltam hogy most amikor tiszta víz minden és pára köd stb meg se nyikkant a hazaúton.


A recsegés összefüggésben van a levegő páratartalmával.


Kikészülök :S

2019. jan. 9. 21:19
 18/18 Wadmalac ***** válasza:

Valami olyan felületi mikromozgás lehet, amit egy enyhe kenés már elhallgattat.


Lehet, hogy nem válik be, de egy próbát megér, ha a már pasztával biztosan rögzített, meghúzott bilincses állapotban egy kis szilikon spray-t befújsz a cső és a váz közé. Ha a víztől elkussol, ettől is, csak ez nem párolog ki félóra alatt.

2019. jan. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!