Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a véleményetek a linkeken...

Mi a véleményetek a linkeken levő konnektorba dugható napelem inverterekről? Szabad ezt használni Magyarországon? Külföldön amint látható már rég használják.

2018. okt. 23. 15:51
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:

Magyarországon régen szabad volt használni.

Ma már engedélyhez kötött, és speciális villanyóra kell hozzá, mivel az általad termelt áramot már csak harmadáron veszi meg a szolgáltató.

2018. okt. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Ez nem a visszatáplálós fajta, hanem az amikor nem táplál vissza, de akkuban sem tárolja, hanem egyenesen a konnektorba kell dugni és amit nappal termel azt fogyasztod el a villanyhálózatból jövővel párhuzamosan.A kérdés, hogy kell hozzá engedély?Látom külföldön ez nem gond.
2018. okt. 23. 16:35
 3/41 anonim ***** válasza:
91%

Nem érted.

Azért kell mindaz, amit írtam, mert ha csak egyetlen másodpercre is fordítva pörög a villanyórád, akkor már szerződést szegtél.

Márpedig ez előfordulhat, ha éppen nem megy semmilyen fogyasztó, és úgy dolgozik a készüléked.

2018. okt. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Ilyen nem fordulhat elő a termék leírása szerint.Ha nem fogyasztasz, akkor a megtermelt energia elveszik és kész.Ha meg a szolgáltató lekapcsolja az áramot, akkor a készülék is automatán kikapcsol, hogy nehogy valaki veszélybe kerüljön,ha pl dolgoznak a hálózaton.
2018. okt. 23. 16:55
 5/41 anonim ***** válasza:

Ha nem táplál vissza, akkor ez engedélyezett.

Mondjuk honnan tudja ezt, hogy épen most milyen üzemmód van?


Ahogy látom, nagyon kicsi a teljesítménye. 300W az egy fél számítógép, vagy egy hatod hajszárító, porszívó, sütőlap, ilyesmi. Csak a hulladék fogyasztáshoz jó (alvó készülékek), de ezekhez is csak negyed napig naponta.


Az meg, hogy áramszünet esetén kikapcsol, nagy baklövés.

Olyanra kellene megcsinálni, hogy neki is lenne konnektora, és az ebbe dugott készülékeket folyamatosan ellátná.

2018. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen nincs, hogy "nem táplál vissza". Ő csak a konnektort látja, ezt az egyetlen pontot a hálózatból.


Honnan tudná eldönteni, hogy ha benyom 300W-ot a hálózatba, akkor ezt az én lakásom emeletén lévő TV fogyasztja el, vagy a szomszéd mosogatógépe?


Szóval ezt nem szabad használni. Egyrészt törvénytelen a visszatáplálás, másrészt potenciálisan balesetveszélyes is. Az engedélyezett invertereket tesztelik, hogy megbízhatóan levált-e, ha megszűnik a betáp fesz. Ez védi a hálózati villanyszerelők életét. Ha valaki kétes minőségű inverterrel táplál vissza, az pesszimális esetben akár halált is okozhat.


Ami létező, nem engedélyköteles megoldás: az inverterbe csatlakozik a betáp, a napelem és egy akkumulátor, a kimenetén meg a lakás vagy annak egy áramköre. Vissza semmiképpen nem táplál, lényegében egy nagy teljesítményű szünetmentes tápegység, két bemenettel. Ezeknek viszont korlátozott a teljesítménye, illetve az akkuk ára és cseréje nem teszi gazdaságossá, hacsak nem eleve követelmény a szünetmentesség.

2018. okt. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:

Dehogynem táplál vissza, kiválasztom ezt például: "Mastervolt 600W napelem inverter - konnektorba dugható - hálózatba nem táplál vissza! Névleges teljesítmény: 535 W Maximális teljesítmény: 600 W (INVERTER_SOLADIN_600)", majd a neten megnézem a használati utasítását, ami szerint:

"The Soladin 600, further mentioned as “Soladin”, is a grid connected solar inverter, used for the conversion and feed back into the utility grid of the power generated by photovoltaic modules."


Elképzelhető, hogy egyes országokban maga a kis teljesítményű inverter ténye nem számít, hiszen a kereskedelemben kaphatóak elvileg megfelelnek a szabványoknak, és így veszélyt nem jelentenek a munkavégzőkre. Engedélyezés esetén sem történik más, nem is lehet ezeket egy üzemzavarral kapcsolatos tevékenység céljából nyilvántartani, pláne nem gyorsan körbejárni, bekopogni, kikapcsoltatni. Ezekben van szigetüzem elleni védelem, a munkavégző meg utolsó védelmi vonalként rövidrezárót használ.


Egy apró pontosítást, nem az energiavásárlás harmadárán veszi vissza a szolgáltató, ugyanannyiért veszi, amiért ő veszi más termelőtől. A fogyasztói árban a szállítás és egyebek is benne vannak.

2018. okt. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

"A fogyasztói árban a szállítás és egyebek is benne vannak."

Igen - és egy átlagember szemében, ahol van ugye AZ ÁRAM ÁRA - ez azt jelenti, hogy harmadáron veszi meg.

Merthogy a szállítási stb. díjakat oda-vissza ráteszi.

2018. okt. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Úgy látom, hogy mégis használható legálisan, mert rajta van az elfogadott inverterek listáján Envertech márkanéven:

[link]

2018. okt. 24. 08:38
 10/41 anonim ***** válasza:
94%
Igen, legálisan, az engedélyeztetés és az adveszmérő felszerelés után. Hát erről beszélt idáig a válaszadók többsége.
2018. okt. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!