Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A fagyasztott meggy magjában...

A fagyasztott meggy magjában mennyi a cián?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kaptam egy csomó meggyet, de nem értem rá kimagozni és csak lefagyasztottam félliteres tejfölös vödröcskékben, meg fedett dobozokban, most akarnék belőle gyümölcslevest készíteni, de olvastam valamit, hogy veszélyes lehet benne a cián.

Tényleg, vagy ez csak kamu?



2018. júl. 13. 12:43
 1/5 anonim válasza:
Csak ha szétrágod,akkor okozhat gondot.Ha egyben véletlenül lenyelsz párat,akkor nem lehet baj belőle.
2018. júl. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ne edd a magját, ha nem muszáj.

Főzéstől nem nagyon oldódik ki a magból a gyümölcshúsba vagy főzőlébe.

2018. júl. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó meggylevest úgy főz a zember, hogy a kimagzott meggy magjának 1/4 -1/5 -ét megtöri, vörösborban megfőzi, leszűri, és a leveshez önti. Senki nem halt meg, de még rosszul sem lett ettől!
2018. júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

#3: mennyi meggymag lehet az tányéronként? 4-5 darab?

Az nem tétel.

2018. júl. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elég vén ember vagyok, jópárszor főztem már meggylevest, de még soha nem számoltam meg, hány szem van egy adagban!

Legközelebb pótolni fogom! :-DD

2018. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!