Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Flexel bármilyen fémet át...

Flexel bármilyen fémet át lehet vágni?

Figyelt kérdés

2018. jún. 20. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Hat a higanyt eleg nehezen :D
2018. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
*flexszel
2018. jún. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%

A "flexel" azt jelenti, hogy éppen most vág vele.

És persze saját magánál puhább fémet tud átvágni

2018. jún. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

"És persze saját magánál puhább fémet tud átvágni"

Na ez azért így nem igaz, abrazív módon puhábbal is lehet keményebbet vágni, csak a szerszámkopás akkor több, mint a leválasztás.

A vágókorong keménysége nem is nagyon mondható meg ilyen egyszerűen, mert a benne lévő szemcsék, az abrazív anyag keményebb gyakorlatilag minden fémnél (pl. korund mint tipikus szemcseanyag), de maga a korong a kötőanyagával már összességében NEM keményebb.


Szóval, azért vannak olyan fémek, amelyeket nyögvenyelősen, a korongot felzabálva lehet ugyan vágni, de nem érdemes, mert gazdaságtalan mennyiségű vágószerszámot esznek meg. Persze van gyémántszemcsés vágókorong, ami nem ismert ellenfelet, csak kérdés, hogy érdemes-e.

Meg a túl puha képlékeny fémek eltömik a korongot, ezért nem vághatóak normálisan.

2018. jún. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

Amúgy a falusi szlengben "flex" sarokcsiszoló néven fut, fő funkciója nem a vágás, persze kisebb dolgokra jó lehet.

A daraboló már erre van, csak ezt az átlagember "nagyflex" néven csúfolja.

2018. jún. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a problémát úgy oldották meg az iparban, hogy különböző fémekhez különböző összetételű, és kötőanyagú korongokat gyártanak. De még így is vannak gyakorlati korlátai a flexel vágásnak. Pl. nem igazán gazdaságos a nagyon vastag anyagok vágása, arra ott a plazma-lézer-láng-víz. A korong átmérőjének max a negyede végható vele. Pontos vágásra sem jó, és kiégeti a szenet a vasból a vágási felületen. Pl ólmot nem lehet vágni vele, mert nagyon kenődik és beolvad. Ugyan ez a helyzet a rézzel, alumíniummal, de ezekre van speciális korong amivel nyögvenyelősen mégis lehet vágni. Nekem pl van olyan speciális száraz szintergyémánt korongom, ami univerzálisan minden fémhez jó. Ezzel a koronggal egy az egyben át lehet vágni egy villanymotort öntvényestöl, réz-tekercsestől az edzett tengelyig, úgy viszi mint a vajat.
2018. jún. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%

Gyula!


a flexSZel vágásnak!

Ugyanez (egy szó).

2018. jún. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban azt lehet elmondani, hogy az átlagos műhelymunkák során, ill. a ház körüli teendőknél flexszel kb. mindent el lehet vágni.


A korlát alapvetően két dologra vezethető vissza:


1. Speciális anyagösszetétel. A kereskedelmi forgalomban különböző vágókorongok kaphatók, a vágandó anyagnak megfelelően. Pl. más-más koronggal illik vágni egy acélanyagot, mint egy alumíniumot.

Az sem mindegy, hogy az anyag tömör, vagy üreges (pl. zártszelvény). Vannak univerzális ún. öntisztuló korongok is, főleg nagyflexhez, amivel tömör anyag is nagy biztonsággal és pontossággal vágható.



2. Geometriai méretek. Egy 100 x 100-as zártszelvényt, vagy egy 200-as I gerendát kéziflexszel már elég munkás dolog elvágni. (de nem lehetetlen, a pontosság rovására).


Vagy pl. egy 200-as köracélt alígha célszerű flexszel vágni.

Erre a célra ipari szalagfűrészek szolgállnak. Régebben pedig forgattyús mechanizmus által működtetett keretes fűrészgépeket használtak.

Csak így biztosíthatú ugyanis pl. a merőlegesség. Bár az is igaz, hogy a darabolás művelete csak nagyolás, így ha előírt helyzettűrés kívánatos, akkor további forgácsolási eljárás szükséges, pl. marás, amiáltal biztosítható a merőlegesség, és a jó felületi minőség.

2018. jún. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Magyarországon az első ismert sarokcsiszoló gyártó az észak-vesztfáliai Steinheimből érkező Flex nevű német cég volt. Régebben, amikor a piac egy adott ágát sokszor uralta egy vállalat, gyakran azonosították a gyártó termékét annak a márkájával. (Legjobb példa erre a Stihl. Rengetegen hívják a mai napig az összes létező láncfűrészt csak simán Stihl-fűrésznek.) Így lett a Flex sarokcsiszolóból is csak simán: flex. Bár később rengeteg márka dobta piacra a saját csiszolóját, ennek ellenére is a köznyelvben ragadt ez a kifejezés.
2018. jún. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ede1219 ***** válasza:

"Rengetegen hívják a mai napig az összes létező láncfűrészt csak simán Stihl-fűrésznek.) "


Fúrógép = Hilti

2018. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!