Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A közeljövőben teljesen...

EagleHUN kérdése:

A közeljövőben teljesen megváltoztathatja a hadászatot hadviselést és a háborúkat az alábbi?

Figyelt kérdés

[link]


Az exoskeletonokról már nagyon régóta hallani hogy fejleszgetik hadi célokra. Úgy néz ki az első típusok most kerülnek tesztfázisba. Vagyis a nagyon közeli jövőben komplett hadseregek lehetnek már felszerelve ilyesmivel.

Néhány filmben is láthattunk már hasonló megoldásokat is.

(holnap határa pl)


A cikk hatására a következő gondolatok és "jövő"képek futottak végig bennem:

- 30-40-50 km/h -val futó gyalogos katonák.


- Átugranak hatalmas terepakadályokat, árkokat.


- Mivel erőt is ad nehéz tárgyak emelgetése vagy pl pár

katona leborogatja az útról az útban lévő autókat.


- Átütik a téglafalakat stb...


- Felmásznak sziklákon, falakon, mindenféle kötél nélkül.


- A terminátor c. filmben látott jelenet ahol a forgó léghűtéses gépágyúval

(lőszerrel együtt bizonyos típusai akár 100 kg fölötti súllyal, M134A Gatling / minigun

[link]

osztotta az áldást.


Na exoskeletonnal egy egész hadseregnyi vagy legalábbis több 100 katonánál lenne/lehetne kézben ilyen és osztanának egyszerre...jujjj...


- Vagy épp a fantazy játékokból (pl Linage) ismert irreálisan nagy méretű hentelő eszközök, bárdok, kardok és egyéb pengék is "forgathatóvá" válnának az ember méretű katonáknak.

(Vicces és egyben ilyesztő/dermesztő szituáció/látvány lenne ha látnánk hogy ilyenekkel egymásnak esik két hadsereg...)


Mit gondoltok gyökeresen átalakul az exoskeletonoktól a hadviselés a közeljövőben?



2018. jún. 14. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Semmit sem ér a légierő ellen.

Hacsak nem az a cél egy jövőbeli háborúban, hogy utcai randalírozásban ki a menőbb, akkor jelentősége 0.

2018. jún. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Gugu Gabor ***** válasza:
75%

A közeljövő az szerintem nagyon optimista hozzá állás.

(a közeljövő az nekem 10 éven belül.. ez szerintem kb eséjtelen)

2018. jún. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Bár lehet a légierőt gyalogok ellen használni de az sosem volt túl hatékony. Főleg ha nagy területen szétszórva fedezékekben mozognak is. Nem lehet célba fogni kb.


(Tankok és egyéb járművek ellen igen jól alkalmazható.)


A modern légierő az ellenfél modern légi erejére megy többnyire. És az egyik fél legtöbbször teljesen megsemmisül, mire a gyalogok megindulnak. Szóval akinek győzött a légiereje gyorsabban és hatékonyabban tarolja le az ellenfelét exoskeletonos gyalogokat is bevetve mint anélkül.


Továbbá a legtöbb helikoptert és repülőt mily meglepő gyalogos katonák lőtték le. Nemrég láttam egy statisztikát a harci cselekményekben megsemmisült légi járművek 75%-át vállról indíthatóval szedték le az elmúlt pár évtizedben!


Szóval az exoskeletonos katona hamarabb és messzebb ér el ilyen eszközzel, oda ahol még nem is számítanak rá az ellenfél légierejénél.


Másrészt az ilyen egységeket exoskeletonos egység hamarabb kiiktathatja mielőtt kárt okoznának a légierőben!

2018. jún. 14. 20:17
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az akksik tárolókapacitása drasztikus mértékben (a jelenleginél LEGALÁBB egy nagyságrenddel) meg fog nőni a közeljövőben, akkor elképzelhető, hogy egy valóban ütőképes haderőt lehet összeállítani ilyen exoskeletonos balhéból a közeljövőben. De amíg kb. 5 km egyszerű gyaloglás után már cserélni kell a 40 kilós akksipakkot mert lemerült, addig kötve hiszem, hogy túl nagy jelentőséget kapna egy ilyen jellegű haderőegység.
2018. jún. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem új a gondolat, már a spártaiak is arra törekedtek, hogy erősebb, gyorsabb, szívósabb harcosaik legyenek, mint a többieknek és a kopaszokat ma is futtatják, erősítik, növelik az állóképességet.

A mesterséges erőnövelők csak egy újabb láncszem ebben a törekvésben.

Biztosan lenne valamilyen előny, de az elmúlt korokban a gyorstüzelő fegyvereké, a nagy hatású robbanóanyagoké volt a főszerep, meg a páncélosoké, amely szintén tudott robbanógránátot lőni, védve is volt valamennyire és gyorsan is haladt.

Óriási lövegeket építettek, amelyek több mázsás robbanó lövedéket repítettek komoly távolságra, a tonnás repülőbombák, a szőnyegbombázás, az atombomba alkalmazása inkább arra utal, hogy nem erre tendál a haditechnika.

Nagy háborúkban inkább a tömeg dominál, de a kisebbekben, ahol költségkímélés szempontjából jól kiképzett és felszerelt kisebb kommandós egységekkel oldják meg a viszonylag kis számú ellenség leküzdését, lehet szerepe.

2018. jún. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egy hetven tonnás tankot csak úgy "leborogatni" az útról :DDD ... olyan eszköz kell legyen, aminek legalább akkora tömege van, mint amit le akar borogatni. Egy legalább olyan tömegű kiegészítőt megmozgatni pedig, vagy árkot, falat átugrani sok-sok energia kell. Jelenleg nem áll rendelkezésre olyan energiaforrás (hordozható) ami ezt értelmes ideig lehetővé tenné. Így szvsz ez nem a holnap hadviselésének gyökeres megváltozása lesz :)
2018. jún. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
6-os válaszoló.Nem kell hogy akkora legyen a tömege, mint annak amit fel akar borítani.
2018. jún. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak megsúgom, a légierő is erősen fejlődik. Egy ilyen robotízált katonát már a mai technológiai színvonalon lévő mini drón is elintéz seperc alatt. Ezeket a rövid hatótávú (1-2km) tömeg-gyártható filléres kamikaze drónokat az ellenséges vonalak előtt ezerszámra engednék el. A kicsi drónokba be lenne építve 10-20 dkg TNT (kb kézigránát hatóerő),önállóan felderítené a célt, rárepülne, és kampec annak aki ott van. Vannak nagyobb drónok is fejlesztés alatt, miniatür rakétákkal, kicsinyített 3-4mm-es golyószórókkal, de úgy néz ki harcászatilag és anyagilag inkább a sok apró és olcsó a nyerő. A mérettel együtt jelentősen nő a költség, és a sebezhetőség is. Az USA haderőinek a legnagyobb kihívást jelenti a jövőbeni drónháború. Mit ér a radarvezérelt automata hajófedélzeti gépágyú, ami egyszerre csak egy támadóeszközt tud semlegesíteni, ha jön egy felhő, ami mondjuk tízezer labdányi méretű drónból áll, darabonként egy kiló robbanóanyaggal. Leszednének belőle pár tucatot-százat, de a nagyja célba érne. A kínaiak már bevallották, hogy kész eszközeik vannak ezen a téren. Már a kereskedelmi forgalomban kapható pici drónokban is olyan vezérlés-irányítástechnika van csipp méretben fillérekért, ami 10-20 éve is még csak álom volt, vagy méretében elfoglalta egy rakéta hasznos terhének felét. A jövő a hadviselésben mindenképp a feláldozható drónoké, robotoké, pilóta nélküli repülőké. Az amiknál már rendszeresítve van, és járőrözik egy felfegyverzett nagyméretű lopakodó drón-hajó, ami önálló döntéseket is tud hozni. [link]
2018. jún. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Egy hetven tonnás tankot csak úgy "leborogatni" az útról.


Pont nem tankot írtam, szándékosan. Az már sok lenne.


Másrészt a felboríthatóságnak a súlyhoz nem sok köze van, a súlypontnak annál inkább.

2018. jún. 15. 23:44
 10/14 A kérdező kommentje:

Az akkupakkokkal kapcsolatban viszont igazatok van.

Ott még van hova fejlődni.

2018. jún. 15. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!