Akár a hüllőkből vagy a madarakból is kifejlődhetett volna értelmes élet?
Miért nem volt szükségük tovább fejlődni?
Mert az élelmet megtalálják, a ragadozók elől el tudnak menekülni és a szaporodásukat is az alapján határozzák meg, hogy ki az "ügyesebb" és nem úgy, hogy ki a "szebb", azaz az életképesebb marad fent. Emellett kommunikálnak egymással. A papagáj fajok között nem ritka a 300-600 szavas szótár, amit használnak. Az (európai) énekes madarak ennél jóval kevesebb jellel kommunikálnak. A hallásuk mellett, a látásuk a legjobb. Önmagukban a szervezetük nagyon sok antioxidánst képesek előállítani és ezáltal regenerálni a sejteket, ezáltal lassabban öregszenek. A természetben sokkal (4-6x) nagyobb az átlag életkoruk, mint az azonos méretű emlősöké.
Amikor elkezdte az ember befogni őket, csapdába csalni, akkor szükségük született arra, hogy megtanulják kiszabadítani magukat. Ha ez rendszeres lenne és rendszeresen ki tudnák szabadítani magukat, bizony, fejlődne ez a képességük.
Eszközhasználat egy jelentős fordulópont volt az emberi intelligencia feltételezett fejlődésében. A madarak fészek építése mellett másra kevés faj használ eszközöket, ha meg használnak, kizárólag közvetlen élelem szerzésre. Nincs meg náluk az a fajta eszköz használat, ami az embereknél a többi életfunkciókat segítette. Képesek inkább 10 000 km-t repülni, csakhogy ne túléljék a hideg évszakot és erre sem használnak eszközöket.
Ez a vonal egy érdekes gondolatmenet lehet, hogy az embernek mi volt a motivációja, a szükséglete, hogy fejlődjön és abból levezetni, hogy vajon a madaraknak volt-e ilyenre igényük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!