Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tömeg mérésére milyen módszere...

Tömeg mérésére milyen módszerek vannak?

Figyelt kérdés
Minden nagyságrendben érdekelne, eddig a tömegspektrométerre, mérlegekre, nyúlásmérő bélyegre, Eötvös-ingára gondoltam. Pl a csillagok tömegét hogy derítik ki?
2018. ápr. 15. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
csillagoknal szerintem fényerőből, típusbol és táv/átméro kapcsolatbol következtetnek
2018. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A mérés a tömeg a külső hatásokra adott valamilyen reakciója alapján történik, pl. gravitációs térben az erőhatás (súly), vagy közvetlen erőhatásra a gyorsulása alapján, esetleg közvetetten, pl. a súlyerő hatására valamilyen más eszköz változása alapján (nyúlás, stb.)


A csillagok tömegét nem mérni szokták, ill. a keringési idő alapján történő számítást nevezhetjük mérésnek, de más módszerek inkább számítások, ahogy előttem írták.


pl.

[link]

2018. ápr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"a csillagok tömegét hogy derítik ki"


A mérés, és a becslés két külön kategória.

A valódi tömegMÉRÉS az az ismeretlen tömeg ismert tömeggel való összehasomlításán alapul. (Lásd még, SI tömeg definíció, őskilogramm.)

2018. ápr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!