Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 10lumen piros + 10 lumen kék...

10lumen piros + 10 lumen kék + 10lumen zöld az fehéret ad ki?

Figyelt kérdés
Tehát a lumen az teljesen súlyozott a szem érzékenyésge szerint? Hogy kell pontosan kiszámolni, hogy melyik szinű ledből mennyi kell?

2018. márc. 3. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Fogsz ilyen filceket és a telefonodon a vakura felviszed. Bekapcsolod a vakut és látod az eredményt. Alkoholos filcet használj nyugi le fog jönni.
2018. márc. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem, a kumen az nem súlyozott
2018. márc. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
-k +l
2018. márc. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Latasgorbe alapjan elvileg sulyozott. Akkor leet hogy az rgb-ben az 1:1:1 az egyszerusites, es a valosagban lumenesem mas fenyereju fenyek adjak r g b zinelbol oszekeverve a feher szint?
2018. márc. 4. 20:20
 5/11 Wadmalac ***** válasza:

"1 egységnyi (0,17697 lumen) vörös + 1 egységnyi (0,81240 lumen) zöld + 1 egységnyi (0,01063 lumen) kék keveréke 1 lumen erősségű fehér fény lesz"



[link]

2018. márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi, pont ezt találtam meg én is, csak azt nem értem, hogy akkor ha a lumen súlyozott, akkor miért nem 1:1:1? Az csak az rgb szerinti "lebutítás"?

Jól értelmezem, hogy 10lm kéket látunk egyenlő fényesnek mint 10lm zöldet vagy pirosat, de a fehérhez mégs egyenlő mennyiségúnek látszó mennyiségű kell?

2018. márc. 6. 01:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Kartárs, te menthetetlen vagy.
2018. márc. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

"Jól értelmezem, hogy 10lm kéket látunk egyenlő fényesnek mint 10lm zöldet vagy pirosat, de a fehérhez mégs egyenlő mennyiségúnek látszó mennyiségű kell?"


Hát, szerintem nem.

Én legalábbis a büdös életben nem fogom tudni megmondani egy kék, egy zöld vagy piros fényről, hogy szubjektív érzésemre egyforma erősek-e.

Személy szerint nekem az a tippem, hogy lumenben egyenlő értékű különböző színeket a szem egyáltalán nem lát egyenlő erősségűnek.

Nincs rá tudományos bizonyítékom, csak empirikus alapom.

A közlekedési jelzőlámpa piros és zöld lámpája gondolom azonos égővel, foncsorral rendelkezik, szóval amiben eltérés van, lehet, az maximum a rajta lévő színes búra áteresztő-képessége, de ez óriási difit nem adhat.

Mégis a piros fény sokkal de sokkal erősebbnek látszik, mint a sárga meg a zöld.

Persze ez nem bizonyíték semmire, csak alap a tippre, hogy azonos lumen mellett is lehetnek a színek teljesen eltérő erősségűek a szem számára.

2018. márc. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jól van Vadmalac, most behúztam neked egy strigulát abba az oszlopba, amit nem tudtál biztosan. Már nagyon ideje volt, mert a "tudtad" oszlopban, már vagy 1300 strigula volt.

Ha ennyi minden lenne az agyamban, mint neked, a feléből pörköltet csinálnék, míg a másik fele még mindig elég lenne arra, hogy egy TV vetélkedőn elvigyem a fődíjat.

:D


Na de elég volt a fényesítésedből.


Azt már észrevettem, hogy a nagyobb fényáram (lumen) nem jár együtt a "jobban látok" jelenséggel. A ledek színhőmérséklete roppant mód befolyásolja , hogy mennyire látunk az adott világítás mellett.

A vörös fény a közlekedési lámpánál, autóknál nem véletlenül vörös.

Az emberi szem a vöröset látja meg a legtávolabbról. (Vágó István vetélkedő kérdése alapján)

2018. ápr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

"Ha ennyi minden lenne az agyamban, mint neked, a feléből pörköltet csinálnék"

Az már megvolt.

:D

2018. ápr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!