Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet űrrakétát építeni...

Hogyan lehet űrrakétát építeni kb. a semmiből?

Figyelt kérdés
2018. febr. 25. 01:07
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
A semmiből egy biciklit se lehet építeni, nem hogy űrrakétát.
2018. febr. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Ahogyan a neve is mutatja, az ŰRrakéta űrből van, azaz nem kell hozzá csak űr, az meg ugye semmi.
2018. febr. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csináltam anno magamnak, aztán abban is laktam vagy két hónapig, míg végleg szét nem tapostam. Az Ergonomat mosógépünknek a doboza volt az alap, arra csináltam hurkapálcikából meg A3-as rajzlapból csúcsot, az oldalára vimesdobozokból hajtóművet, volt ablaka meg antennája is. Igazán nem került sokba az összeszerkesztése, én kb. két hetet dolgoztam rajta, viszont jártam vele a Naprendszer összes bolygóján és holdján, sőt a Plútón túl is (Ég és Föld), szóval naprendszerbeli utazásokhoz maximálisan megfelelő.


Azt mondjuk nem tudom, hogy manapság honnan lehetne ergomatos dobozt vagy vimesdobozt szerezni.

2018. febr. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arra gondolhat a forma, hogy Elon Musk hogyan csinálta meg.


1. Legyél dollármilliárdos feltaláló és üzletember. Legyen annyi pénzed, hogy ne menj csődbe, ha mindent elbukik a céged.

2. Ismerj sok embert, legyenek kapcsolataid.

3. Hozz létre egy vállalatot ami eleinte durván veszteséges lesz, sőt nagy eséllyel csődbe megy.

4. Legyen az üzleti terved olyan, amit a NASA nem tud. Pl visszatérő kereskedelmi űrrakéták.

5. Szerezd meg a világ legjobb aerospace engineerjeit, rakétatudósait, irányítás és vezérlés kutatóit,és fejlesztőit stb fizess többet mint a NASA, vagy ajánlj nekik nagyobb kihívást.

6. Szerezz jóelőre melókat a cégnek, műholdfellövés, teherfuvar stb. Kínálj alternatívát a piacon.

7. Haverkodj a NASA-val, vagy az oroszokkal, hátha kapsz pár szabadalmat és technológiát

8. Végül építtesd meg az első prototípust és nézd végig ahogy felrobban. Sok rakétád fog felrobbanni a sikerig.

Amíg az első rakétád feljut az űrbe.


Kb így lehet űrrakétát építeni a "semmiből" és néhány 10 mrd dollárból :D

2018. febr. 25. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A 'semmiből' elég nehéz.

Nem sok és egyszerű anyagból viszonylag könnyű.

Akár a kertedben is megépítheted saját hődilatációs rakétáját.

Kell hozzá egy olyan átmérőjű és hosszúságú alumínium henger, amiben kényelmesen elférsz.

Ha benne vagy, alul-felül be kell fenekelni.

A nálad lévő égő gyertyával melegited a henger felső lapját, az kitágul.

A gyertyát elfújod, a henger alja a tető után húzódik, majd újra meggyújtod a gyertyát és a tetőt tágulásra (emelkedésre) kényszeríted.

Ezt többször ismételve zárt hengered elemelkedik a talajtól, sőt, kellően szinkronizálva a melegítést-lehűlést jelentős sebességre tesz szert.

Ennél kevesebb anyagból nem építhető rakéta.

2018. febr. 25. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kb. sehogy. De nagyon egyszerűen kipróbálhatod. Kimész a kertbe, vagy az üres garázsba, és a talált kalapáccsal, dróttal, némi tüzifával nekiállsz.
2018. febr. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sehogy, már ami nem csak makett, hanem valóban képes elérni a világűrt, még ha csak percekre is. Vagy szerinted ha nem így lenne, akkor csak maroknyi ország mondhatná el magáról, hogy önerőből megcsinálta?

Viszont pár százezer forint ráfordítással már csinálhatsz olyat, ami néhány kilométeres magasságig felmegy. Bár azt nem tudom, engedélyt kapnál-e a fellövésére.

2018. febr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:
Fú aszta! :D
2018. febr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:
Ha van otthon papír meg ragasztó nyert ügyed van.
2018. febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Hát egy már kész űrrakétát semmiből indítani sem lehet.

Úgyhogy kár is megépíteni.

2018. febr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!