Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a szerepe az elosztóhálózat...

Mi a szerepe az elosztóhálózatban a 35kV-os szabadvezetékes rendszereknek?

Figyelt kérdés

Sajnos sehol nem találok róla információt,mindenhol csak a 10kV-os földkábeles és a 20kV-os szabadvezetékesről.


Leginkább az érdekelne,hogy miben tér el a 10es és a 20-as rendszertől.


2018. febr. 23. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon meglepő, a feszültség szintben tér el. Azért találsz kevés infót róla, mert viszonylag kevés helyen használják.
2018. febr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezt én értem,de például még soha nem hallottam olyat,hogy 35kV-ról közvetlen 0.4-re transzformálnak.Van ilyen?

Vagy előbb a 35kV-t transzformálják le 20-ra?

2018. febr. 23. 21:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen is és olyan is. Az eredeti elképzelés szerint a 35 kV először is főelosztóhálózat szerepet töltött volna be, és még a szokásos igénynél nagyobbak kielégítésére szolgált volna. Ez két irány lehetett gyakorlatilag:

1. ipar ellátása

2. (kisebb) alállomások ellátása

Ezeknek a nyomai megvannak még, de az élet nagyon hamar túlment ezen (a hatvanasoktól azt tartották, hogy a villamosenergia-igény 10 évente megkétszereződik), és az ipar egy része átállt 120 kV-ra, alállomások átépültek 120/20 kV-ra, a transzformátor-teljesítmények nagyobbak lettek, és az ipar maradékát így 20-ról is el lehetett látni.

Ma azt lehet mondani, hogy az ország fejlettebb területein, ha látunk 35 kV-ot, akkor az bizony a kudarc jele. Vagy egy halódó gyártelep, vagy egy, fősodorból kikerült település és környezete, ahol a fejlődés megállt valamikor 82-ben és asorvadás elindult 89-ben.

Közvetlen 0,4 kV-os transzformáció nyilván volt - alighanem kevés olyan üzem volt a prérin, ahol még lett volna 35/20-as lépcső.

Mivel fentiek szerint ezek fontosabb vezetékek voltak, valamivel megbecsültebbek voltak, több volt a védővezetős hálózat, párhuzamosan/körben/hurokban is tudtak üzemelni és üzemeltek, például védelemben volt távolsági védelmük is, míg a 20 kV-osoknak az ritkán - de a rangsor jól látszott, mert a 35-ösöknek NDK távolsági védelme volt, a 120-asoknak meg BBC. :)

2018. febr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,ilyen infókra voltam kíváncsi.
2018. febr. 24. 11:09
 5/8 A kérdező kommentje:

Itt Vácon vagy egy alállomás a cementgyár mellett,ide fut be 2db kétrendszerű 120-as távvezeték,és elméletileg innen indul tovább a 35kV Nagymaros felé,ahol elvileg van is egy közép/közép alállomás.


Illetve van még egy másik transzformátor ház,erre csatlakozik egy kétrendszerű középfeszültségű távvezeték,ami kb 10-15 120-as oszlopon fut át a városon,majd szétválik a két rendszer,és hagyományos középfeszültségű oszlopokon fut tovább,valahova a környező falvak felé.

Régen 120-asnak hittem,de nincs rajtuk védővezető.


Az utóbbi időben eléggé felkeltette az érdeklődésemet a város ellátása,ezért kérdezősködök.

2018. febr. 24. 11:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, abból az alállomásból is kimegy nagyfogyasztókhoz és kisebb alállomásokhoz, mint az a Nagymaros, meg szerintem van/volt két 35/10-es alállomás Vác városában, ahonnan még szintén megy a 35 nagyfogyasztókhoz.
2018. febr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Esetleg valahol találhatok a neten ELMŰ-Émász főelosztói hálózatról térképet,mint a Mavir-nál az alaphálózati?

2018. febr. 24. 17:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Hová gondolsz. :) A demokráciát, szolgáltatói magatartást, ilyesmiket tanulni kell, és még csak 29 év telt el azóta, mióta ezek a fogalmak felbukkantak. Bár van az üzleti titok fogalma is, meg elvileg a terrrorizmus veszélye is, de ha a MAVIR ki meri rakni a hálózatát...
2018. febr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!