3f transzformátor U1-U2, V1-V2, W1-W2, a betűk a fázist és a nullát jelölik?
Nincs nulla-vezető, ha a trafó delta kapcsolású, ha pedig csillag kapcsolású, akkor kell a nulla is.
Trafók csillag és delta kapcsolását keresd a Googleban.
Az olyan transzformátort, melynek mind a primer, és mind a szekunder tekercselése tekercsenként ki van vezetve mind csillagba, mind deltába be lehet kötni, mind a primer, mind a szekunder oldalon. Ezáltal lehet a terheléseket szimmetrizálni (Delta/csillag, csillag/delta). De így lehet korlátozott mértékben az "órákkal" is játszani. (1 óra 30fok fázistolás). Tehát, ha a primer tekercset a következőképpen rendezzük: L1->U1, L2->V1, L3->W1, N->U2->V2->W2, akkor csillag kapcsolást kapunk, ha L1->W2->U1, L2->U2->V1, L3->V2->W1, akkor delta kapcsolást kapunk. Tudni érdemes, hogy csak olyan transzformátort köthetünk primer oldalon deltába, melynek tekercs üzemszerűen elviseli a vonali megtáplálást.
Amennyiben a szekunder tekercseket a következőképpen rendezzük, akkor: u2->Ls1, v2->Ls2, w2->Ls3, u1->v1->w1->Ns, (Ls1...2...3, Ns - szekunder kimeneti megnevezések) akkor csillag kapcsolást kapunk, ha u1->w2->Ls1, u2->v1->Ls2, v2->w1->Ls3, akkor delta kapcsolást kapunk. Itt nulla nincs.
A betápláló hálózat forgásához képest a kimeneti szekunder hálózatunk forgásának eltérése adja meg az órát, azaz azt, hogy a transzformátorunk a hálózathoz képest mennyivel tolja el a szekunder kör Ls1 fázisának kezdetét.
Üdv.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!